Jack Daniels блек џек кола состојки

VictoryLand, кој се наоѓа во Пократки, Алабама престана да нуди електронски игри бинго и затвори своите казино и хотел по државните агенти упаднаа на имотот и одземени пари и коцкање машини во 2013 – само една од неколкуте такви акции се обидуваат да го затвори бинго казино.На 4ти октомври, Судијата Вилијам Shashy од Округот Монтгомери Коло Суд одлучи да се измени, претходно владејачката дека спречила државата од фрлање на запленетиот имот.Судијата им рекол на државата за да се вратите на машини и парични средства, освен ако тие дејствуваа за да ги затворите други шест бинго казина во државата, велејќи дека неговиот суд, не би се користи како алатка на изборни спроведување.Сопственикот, Милтон McGregor побара од неговиот тим на VictoryLand да се движат брзо и да почне разговори со потенцијалните вработени, така што тие се подготвени да започне операции во најраната jack daniels блек џек кола состојки. McGregor, кои не се процени во моментот како да кога казиното ќе биде отворен за јавноста како тој верува дека тоа ќе потрае додека да се добие назад до казино светска класа стандарди.Со над 7,000 машини во 2010 година VictoryLand беше најголемиот "бинго казино" во сад.Одлуката направени од страна на Судијата Вилијам Shashy има не отиде надолу и со јавниот обвинител на канцеларијата кој веќе поднесе жалба на одлука и сте ги побарале од Врховниот Суд да се поништи Shashy владеачка.Ако владејачката партија не е поништена, тогаш државата ќе мора да плати VictoryLand над $200,000 и врати голем број на електронски слот машини jack daniels блек џек кола 6 pack. Tuskegee Градоначалникот Џони Ford исто така беше среќен со пресудата издадени од страна на Судијата Вилијам Shashy како градоначалник е желни за VictoryLand да ги отвори своите врати повторно.Кога VictoryLand беше принуден да затвори казино операции, илјадници жители ги загубија своите работни места и градот исто така изгуби значителен износ на приходи кои му се генерирани од страна на казино.Во прес конференција во понеделник, Градоначалникот на Ford рече: "Пред бевме велејќи дека ние сме се третира неправедно тука во Macon Каунти.Сега имате назначено од Републиканската судија велејќи истите работи.Што треба да значи нешто ако тој може да го види тоа премногу.Имаме изгубено многу приходи и толку многу работни места.Зборуваме околу 2.000 работни места во оваа област.Тоа е катастрофалниот удар.Ние сме само се обидува да преживее.Значи, ние сме поставување на гувернерот да интервенира и да спречи AG канцеларија од привлечен." Судија Shashy беше назначен да се слушне на случај како и сите судии во локалната коло recused себе порано. онлајн коцкање влијаат на хипотека апликација.