Harrahs казиното њу орлеанс паркинг цена

Далечинскиот Коцкање Асоцијација (RGA) е во потрага за било какви промени на велика БРИТАНИЈА е коцкање да биде одржлива за сите вклученост.Тоа беше откриено во притиснете извештаи во текот на викендот дека владата ќе се прави промени на земјата коцкање закони и затегнување нагоре дупки експлоатирани од страна на компании не со седиште во велика БРИТАНИЈА harrahs казиното њу орлеанс паркинг цена. Clive Hawkswood, главен извршен директор на RGA, коментираше: "Сега дека Владата ги потврдува своите намери, ние имаме намера да се игра конструктивна улога во процесот за да се обезбеди дека новите регулаторни и даночен режим ќе обезбеди средина каде што Владата можат да се постигнат целите; каде што индустријата може да успее комерцијално во глобалната онлајн игри на пазарот; и кога интересите на потрошувачите продолжи да биде правилно safeguarded." На RGA претставува бројот на светот е лиценциран и наведени далечински коцкање оператори и е разбирливо заинтересирани на веста дека велика БРИТАНИЈА е тоа се менува нагоре купи назад во покер правила. Hawkswood исто така, додаде, "главните играчи во велика БРИТАНИЈА онлајн игри на пазарот се главно базирани на оф-шор, но тие веќе се придржуваат на високи регулаторни стандарди кои се слични на оние во велика Британија.Регулирање од страна на Коцкање Комисија затоа има без стравови за нашите членови, но значително повисок даночен товар кој може да доведе до намалување на вредноста и избор за потрошувачите, секако, не.Затоа е јасно дека од клучно значење сите нови регулаторни режим е надополнет со фер и одржлива фискална режим.Ние со нетрпение очекуваме да работиме со DCMS, HM Финансии, и Коцкање Комисија за да се обезбеди дека сите овие прашања можат успешно да се решат." Како што изјави вчера и ќе продолжи да се повтори, само умен ќе успее ако промените се стави во место.Тоа ќе покаже колку е важна лиценци се за иднината на iGaming индустрија во велика БРИТАНИЈА.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre купи големи риби казино чипови.