казино магија Neuquen Abre Hoy

Worldpay предвидува 30% зголемување во онлајн коцкање во пресрет на Европа е најголемиот клуб тела јуни 2017 – Лондон — Worldpay, глобален лидер во плаќањата, се очекува онлајн обложување да се зголеми за речиси една третина овој викенд во споредба со минатата, како фудбалски навивачи и сите низ Европа и се погледне на ставете облог на оваа година Лигата на Шампионите Финалето помеѓу Juventus и Реал Мадрид.Анализа на коцкање податоци од минатата година Athletico против Реал Мадрид казна пресметка на San Siro, најде дека заедно со 30% пораст во обложување волумен, промет беше, исто така, од страна на големите 36%[2], како punters низ континентот се третира себеси за трепет.Со оваа година е последниот одвива без големи меѓународни летен турнир во очите, онлајн bookmakers може да се очекува уште поголем викенд како punters бркаат еден последен windfall пред сезоната заврши.Минатата година бројките, исто така, покажа дека среќата на Ирски да биде во полна сила, со исплати на Смарагд Isle 13% над просекот; повисоки отколку во било која друга земја во Европа.Додека тоа може да биде некое време пред да можеме да видиме Shamrock Rovers постигнување на конечен, таму е, секако, ништо не држи Ирската коцкари се врати од правење убаво малку носител на Европа е најголемиот тела.Лигата на Шампионите финалето форми дел од flurry на големи фудбалски настани и финалето со кои се обележува крајот на зафатен фудбал година.Всушност, минатата недела ФА Куп финалето, исто така, видов онлајн обложување со значајни 16% во велика БРИТАНИЈА, оставајќи bookies лижење нивните усни за повеќе и pining за враќање на сезоната во август.Џејмс McGurn, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Раст – Дигитални Содржини & Игри во Worldpay рече: "Додека revellers од Торино и Мадрид ќе биде опаѓачки на Кардиф овој викенд, ние знаеме дека тоа не е само во Велшкиот град кој ќе се добива во врска акција.На удели и историјата поврзани со две екипи да играат во Лигата на Шампионите Финалето направи голем натпревар за толку многу Европејци, дури и кога екипи од сопствената држава не се вклучени.Ова го прави огромен ден од bookie перспектива, кои ќе се знае дека од не-лигата на премиер лигата, многу neutrals ќе има едно око за играта и другите на нивните обложување се лизга." За податоците цитирани Бројките се според глобалниот eCom трансакција на податоци за Worldpay е регулирана коцкање клиенти во текот на 29 – 31 Мај 2016 година, 3 – 5-ти јуни 2016 година и 27 – 29 Мај 2017 , и се состои од повеќе од 150 од најголемите имиња во коцкање индустрија казино магија neuquen abre hoy.
Worldpay обработени вкупно 14.9 bn трансакции во вредност од £451.1 bn во 2016 година казино и магија оружје kostenlos spielen. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино bourbonne les bains ресторан.