доделен Slot беше отстранет Flink

Sportradar е најновите ISO сертификацијата ја подвлекува компанијата немилосрдните посветеност на квалитет и услуга на клиентите Св доделен slot беше отстранет flink. Gallen, во Швајцарија — 31 јануари, 2019 — Sportradar, глобалниот лидер во анализа и примената на моќта на спортот податоци, денес објави дека на своите Производство единица има добиено ре-сертификација на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) норма 9001:2015 од TÜV Тирингија.За да се исполнат овој нов стандард, организација е потребно за да се прикажат повеќе ригорозни обврски за современи насоки во однос на: – Стратешка ориентација и ефикасност – Проширување на целните групи – Добро-еволуирале процесот на управување – Правилна распределба на одговорности – управување со Ризикот – управување со Знаењето – Модерна документација пристапи Sportradar е ISO-сертификат, без прекин, од јануари 2014 година низ Производство, Поддршка и Безбедносните Служби.Најновата ревизија покажа дека Системот за Управување со Квалитет (СОК) на Sportradar е Производство единица која обезбедува Претходна Натпревар Шансите Услуга, Live Услуги и Статистички податоци на комитенти се совпаѓа со норма ISO 9001:2015 година. Тоа значи Sportradar е посветен пристап на интегритетот преку неговите услуги, со управување со квалитетот се применуваат на сè-од регрутирање за да живеат покривање на спортски натпревар.Ова вклучува детални процеси и континуирана обука за да се обезбеди поставување на тела и за собирање на податоци, на пример, е толку прецизна како е можно.Ова се важни мерки, како на квалитет продолжува да биде главен фактор во денешниот пазари со клиенти кои бараат брза, ефикасна и точни податоци уметноста на победа blackjack.
"Оваа сертификација зајакнува Sportradar е бескрајна посветеност на највисоките стандарди на квалитет и услуга на клиентите, кој нема друга компанија во спортот податоци или обложување поседува," рече Марк Mittasch, Sportradar е Управниот Директор, Операции продажба на маси за казино партии. "Тоа, исто така, сигнали нашите еластичност и вредноста ние место на постојано се развива и ќе се обезбеди дека процесите ние спроведување корист сите ние работиме со, без разлика дали се тоа нашите клиенти или во Sportradar." Со зголемување на побарувачката за транспарентност преку бизнис сектори, градење на доверба и обезбедувајќи поддршка на корисниците се камен темелници за успешна денешна бизнис-партнерства.Во исто време, во една брза светот, клиенти се повеќе се потпираат од некогаш на партнери што може да се испорача во навремено и прецизен начин.Секоја од овие компоненти е од огромна важност кога interfacing со податоци на компанијата конкретно продажба покер маси професионалци.
"Ние целосно се разбере влијанието кое нашите производи и услуги на нашите клиенти и поголеми спортски обложувања екосистем, и дека е движечка сила зад нашата непоколеблива заложба за појавување или пречекорување на највисоко ниво на стандарди", додава Г-дин Mittasch. "Како ISO продолжува да се подигне бар на своите норми, ние ќе бидеме во lock-за чекор, како што се прецизен во начинот на кој ние пристап секој аспект на нашиот бизнис." За Sportradar Sportradar е водечки глобален провајдер на спортски податоци интелигенција.На nexus помеѓу спорт и забава, компанијата служи лиги, медиумите, потрошувачите платформи и обложување спортски оператори со длабок увид и suite на стратешки решенија за да помогне да се зголеми своите бизниси продажба на покер маси во monterrey. Sportradar е доверлив партнер на повеќе од 1.000 компании во повеќе од 80 земји и служи како официјален партнер на НБА, МАК, NHL и НАСКАР како и ФИФА и УЕФА.Исто така е само на услуги кои им е доверено да работат со НАС спортски лиги во службено својство, да се дистрибуираат спортски податоци (NBA и NHL) и AV права (MLB) околу светот за обложување цели.Друштвото го следи и го доставува на увид од повеќе од 400,000 натпревари на годишно ниво преку 60 спортски категории, има развиена индустрија повеќето умешен софтвер, додека поставување на нови стандарди за брзина и точност.Со длабоко индустрија односи, Sportradar не е само редефинирање на спортски фан искуство; исто така ги штити спортски себе преку својот Интегритет Услуги поделба и застапување за интегритет-воден екосистем дека е фер да се партнери, играчите и навивачите.За повеќе информации, посетете ја www.sportradar.com без депозит бонус казино листа нов зеланд.
About TÜV Тирингија TÜV Тирингија е меѓународен добавувач на компанија со седиште во Ерфурт.Компанијата еволуираше од тестирање организација основана во 1990 година за да клиент-и услуги ориентирани кон услуги со национално ниво локации и дистрибутери во многу земји.За ISO ISO (Меѓународна Организација за Стандардизација) е најголем светски развивач на доброволно Меѓународните Стандарди, со седиште во Женева.Меѓународни Стандарди даде држава на уметноста спецификации за производи, услуги и добра пракса, помагајќи да се направи индустрија повеќе ефикасно и ефективно.Развиен преку глобалниот консензус, тие ви помогне да се срушат бариерите за меѓународна трговија.Контакт: Sportradar comms com[email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre без депозит бонус казино microgaming австралија.