Harrah ' S во њу орлеанс Craps маси

Имаше време кога жена на WSOP конечна табела беше ретка глетка.Во текот на последната деценија повеќе жени отколку некогаш се залагаат за играта, иако, и на WSOP е додадена значително повеќе настани да годишниот распоред.Сега тоа не е невообичаено да видите жена завојуваните за нараквица во секој турнир – и всушност, преку првите 10 не-heads-up настаните во оваа година WSOP, жени биле меѓу конечниот играчи се борат за нараквица во половина од нив.Ниту една од дамите успеале една нараквица победи уште, но неколку од нив треба да се дојде што е можно поблиску, без всушност да тврдејќи дека злато.Еве еден поглед на пет WSOP настани кои виделе најдобри резултати, од страна на жените досега ова лето.
Настанот #9: $1,500 NL Hold ' em повторен влез повторен влез турнири, каде што играчот може да биста од турнирот за еден ден, но се врати да игра повторно следниот, станаа популарни само во последните неколку години.Овој настан беше WSOP е првиот обид во таа нова територија – и тоа, исто така, стана првиот отворен областа турнир од Серијата досега да се види жена се борат heads-up за нараквица.Поранешниот Bodog спонзорирани про играч Аманда Musumeci на Филаделфија дојде до конечната табела трета чипс, давајќи им на нејзините одлична шанса да стане првата жена да победи на отворен терен настан на WSOP бидејќи Ванеса Selbst освои $1,500 Штип-Граница Omaha настан во 2008 година. Таа влезе во главите-up натпревар со Ashkan Razavi на Coquitlam, Британска Колумбија, се соочува со дефицит од речиси 11 милиони чипови – 110 голема ролетни во 50К/100K ниво harrah ' s во њу орлеанс craps маси. Undeterred, таа успеа да се зголеми двојно до еднаш да се намали Razavi е доведе до 8.5 милиони евра.На крајот, доведе покажа премногу да се надминат и да Musumeci заврши втор.Иако таа падна помалку од победа нејзиниот прв нараквица, Musumeci заработи од страна на најголемиот живеат турнир пари на својата кариера – $481,643 c'est quoi une покер лице.

Дека на врвот на нејзиниот претходен најдобар на $130,997 во 2011 WSOP Главниот Настан c++ поврзете сигнали и слотови. Настанот #2: $1,500 NL Hold ' em, Како што е споменато погоре, ако таа би освои Настан #9, Аманда Musumeci би била првата жена, бидејќи Ванеса Selbst да победи на отворен терен настан.Но, во прво на оние настани на располагање на оваа година распоред, Selbst, всушност, имаа еден шут во следниве до нејзиниот 2008 победа.Настанот #2 привлече областа на 2,101 играчи, и Selbst беше меѓу последните девет борат за нараквица.Поранешниот закон студент и светска класа про влегоа на конечната табела во четвртото место, зад колеги добрите Јаков Bazeley, Брент Хенкс, и Андреј Badecker, но од страна на вечера пауза имаше искачи на второто.Таа не успеваат да останат таму, иако, паѓање на кратко-магацинот статус по виткање на реката во големо тенџере против Bazeley.Набргу потоа таа ќе заврши на четвртото место кога нејзиниот К-7 не можеше да попуштат Badecker е К-П Таа зеде дома $161,345, првите шест-приказ на бодови на секоја жена во оваа година е Серија. Настан #1: $500 Казино Вработени Настан, Таму е веројатно нема повеќе рутински се занемаруваат настан во секоја година WSOP од Казино Вработени Настан.Тоа е традиционално е првиот настан на распоредот, во сенка на било големи $1,500 donkaments или splashy висок профил настани како на $40,000 40-то Годишнината Настан неколку години, или последен, во сенка на Главниот Настан.Парите е помал отколку во повеќето од отворен областа настани, но тоа не го запре стотици вработени од казина целиот од вртење да се натпреваруваат.Од толку многу казино вработени се жени, тоа е изненадување да се види многу од нив се направи добро во еден настан како овој.Не помалку од девет од нив се направени на пари во областа на 732 играчи, вклучувајќи и две – Ејми Брејди и Carisa Schweisberger – кои беа елиминирани во следната до последен конечната табела.Но, најдобра изведба беше by Patricia Бејкер, еден покер дилер од Малку Факел Клуч, Fla., кој неодамна се пресели во Лас Вегас да се справи во Рио.Бејкер речиси стана првата жена кога и да победи на Казино Вработени Настан, унапредување на главите-up натпревар против блек џек дилер Chiab "Чип" Saechao, но Saechao е 1.6-милиони-на-600,000 чип доведе докажано дека може да биде премногу да се надминат.Сепак, покер дилер заработил $43,754 за второпласираниот место – не е лошо за $500 турнир, или за нејзиниот прв WSOP пари c++ набљудувач шема сигнали и слотови. Настанот #4: $1,500 Седум-Картичка Студ Hi/Lo На 33 жени кои играле во Случај #4, само четири cashed – но сите од нив завршил во турнирот е врвот 13 места.Две ветеран жените дојде до краток на конечната табела.Линда Џонсон, поранешниот издавач на Картичката Играч списание, основачот на Турнирот Директори на Друштвото, и член на 2011 класа на Покер Салата на Славните, зеде 13 место за $8,027. По завршувањето пред Џонсон но само лишите од посета на деветтата кариера WSOP конечна табела беше Marsha Waggoner, кој заработил $12,822 за 9-место заврши.На две жени, кои outlasted нив и направи последниот табела со краток купишта и не беа во можност да лажичка доволно чипови за да преживеат долго.Првиот беше Бони Роси, пензионер од Сојузниот Начин, се Мијат., кој завршил во 8-мо место, откако беше исфрлен од страна на Мајкл Mizrachi.На $16,684 готовина беше Роси е трет на WSOP – сите од нив во Студ Hi/Lo.Последната жена стои беше Xuan Лиу од Торонто, кој исто така беше исфрлен од Mizrachi.На 6-место заврши за $29,985 беше трет во низа од висок профил конечна табела завршува за Канадскиот про, кој заврши 4 на оваа година PokerStars Карибите Авантура за $600K и 3 на минатата година EPT San Remo за $524K.
Настанот #7: $1,500 Седум-Картичка Студ најголемата приказна на Настанот #7 беше триумфот на Енди Bloch, кој победи на првата златна нараквица на неговата кариера по бројни висок профил второпласираниот завршува и не толку против конечната табела во која беа вклучени сака на Бери Greenstein и Дејвид Вилијамс.Но се губи во сенката на Bloch победа беше дело на Каролина Hermesh на Summerland, Британска Колумбија.Еден од само две жени на парични средства во Случај #7, Hermesh надмина Шерил Бредли е 23-место заврши до крај нејзиниот турнир во 7-мо место, outlasting уби од врвот аргументи кои го направија пари вклучувајќи Фабрис Soulier, Стив Billirakis, Chau Giang, Марко Traniello, Brett Richey, Vitaly Lunkin, и Џастин Смит.Таа исто така беше конечниот Канадски лево на турнирот, а единствениот играч надвор од сад за да се направи конечна табела.Правење на нејзиниот подвиг сè повеќе и повеќе импресивен беше фактот дека ова беше Hermesh е прва пари на WSOP.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.