C++ поврзете сигнали и слотови

Игра на лотарија е честа појава, низ САД и во држави каде што на лотарија се нуди, тоа не е невообичаено за некој играч да го купите лотарија билет, на редовна основа, дури и секој ден.Лотарија играчи надеж да заработи голема победа и да ги видите нивните животи променети засекогаш.Тешко е да се замисли победа $1m лотарија награда, но замислете освојување на повеќе лотарија награди, во износ поголем од над $6m.Ова е токму она што еден лотарија играч во Калифорнија беше во можност да се направи.Сите ние се надеваме да се победи еден голем џекпот во нашиот живот, но во јужна Калифорнија, Antulio Mazariegos беше во можност да се победи на повеќе од $6m во рок од шест-месечниот период, вклучувајќи $5m награда од еден натпревар на овој месец.Според Fox8, Mazariegos посети на државната Лотарија е Van Nuys Подрачната Канцеларија неодамна со scratchers билет во вредност од $5m.Победничката на билети биле купени во Van Nuys на Алкохол Банка на Vanowen Улица c++ поврзете сигнали и слотови.

Mazariegos наводно, изјави лотарија претставници дека имало само три Калифорнија Црна Премиум Scratchers лево во продавница, па тој го купи сите од нив.Според соопштението од државната лотарија, во текот на истиот посета, Mazariegos, исто така, се претвори во две дополнителни победа билети во вредност од 1000 $и $600 c++ набљудувач шема сигнали и слотови. Како ако тоа не беше доволно среќни, во ноември минатата година, Mazariegos наводно ја освои $1m играјќи уште една нула-off билет.Зборувајќи со лотарија на службени лица, Mazariegos изјави дека тој не беше сигурен зошто тој бил толку среќен во последно време, дека тој само сака да ја играат играта. ameristar казино канзас сити денот на благодарноста бафет.