духот е планина казино вклучена отвори

Глобалната Покер Индекс има потпиша договор со веб видео синдикална компанија CineSport дека ќе видите пар дистрибуција на врвен квалитет на покер поврзани со видео содржина до НАС публика.Глобалната Покер Индекс (GPI), извршен ДИРЕКТОР, Алекс Dreyfus, има визија да го подигнете покер на глобалната мејнстрим публиката каде што ќе биде промовиран како сериозен спорт.За да остварите своите соништа тој се случува да треба малку помош и тој го најде тоа во облик на CineSport духот е планина казино вклучена отвори. CineSport е веб синдикална компанија која се специјализира во најдобрите спортски забава видео пакети кои се дистрибуирани до над 30 весник сајтови во U. поранешниот Извршен Потпретседател и Извршен Продуцент, на НБА Забава, Gregg Winik, основана компанијата во 2007 година. Се проценува дека CineSport е мрежа на соработници команди публика од над 7 милиони луѓе, и тие се случува да бидат преплавени со врвот покер содржини благодарение на врвот месинг во GPI кога не казино пјер отвори. "Ова стратешко партнерство конечно ни дава можност да се постигне U кога не казино отвори перт.
спортски пазарот кој е заинтересиран во Покер содржина," Dreyfus се вели во соопштението. "Ова е голема прв чекор кон поголема план да се донесе Покер во мејнстрим спортски свест, и GPI е возбуден за да се обезбеди фанови со овој обемот и квалитетот на ексклузивни покриеност со поддршка на CineSport." Dreyfus и неговиот број crunchers на GPI веруваат дека 22.5% од американските спортски фанови " online има некои интерес во играта на покер, па оттука и неговата подготвеност да влезе во договор со CineSport.Американската компанија ја испраќа својата видео пакети На Бостон Свет, Лос Анџелес Тајмс, На Philadelphia Inquirer/Дневни Вести, Atlanta Journal Уставот, Милвоки.со Весник Сентинел, премногу го именува неколку кога не казино пјер отвори 2021. CineSport COO Мајкл Dresner е наведено, "CineSport е среќен да се работи со GPI да се воведе покер на нашата мрежа и партнери.Ние веруваме Покер ќе биде 'раст' спорт во следните неколку години; тоа е возбудливо да се добие на табла со овој тренд на почетокот на." На GPI најавува ова партнерство топло на петиците на својата објава дека тие планираат да започне Глобална Покер Конференција (GPC 2015) некое време во првиот квартал на 2015 година, што се одржа паралелно и во Европа и Северна Америка.Настанот ќе биде можност за најдобри умови во покер да дојде заедно во еден унифициран пристап, да колективното начини на правење на покер попривлечен за пошироката публика.Постојат, исто така, планира да биде домаќин на првиот-некогаш GPI Американски Покер Награди на Feb 27, 2014 година, во SLS Хотелот во Беверли Хилс, Калифорнија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre best free drinks at casino.