ресторан Du казино де Jullouville

На Кох Puis Инвестиции Група има поставено своето место на градење на ексклузивно одморалиште и казино проект во Камбоџа.Според многу извештаи, компанијата е веќе поставата до инвеститорите за проектот и е таргетирање на Morakot Остров на брегот на Sihanoukville, Камбоџа како локација на одморалиште.Планови повик за компанијата за да се развие една шест-ѕвезда одморалиште, два пет-star хотели, четири-ѕвезда казино хотел, ВИП казино, марина јахта и Плажа Клуб, и со поплава на забавни објекти, вклучувајќи барови, ресторани, спа и фитнес центар, и марина село, меѓу другите нешта.Локацијата беше во голема мера непознат како што неодамна како на изминатата деценија.Пристапот беше тежок тогаш, и само луѓе кои посетуваат областа беа backpackers ужива авантури надвор тепани пат.Но со нов меѓународен аеродром во близина на островот стана популарна атракција меѓу локалните жители и туристи, што го прави интригантна сајт да се развие еден свет-класа integrated resort и казино.Инвестиција извештај од страна на Птоломеј Капитал навести огромниот потенцијал на сајтот, се повикува на неискористен рудник дека е зрела за развој ресторан du казино де jullouville. "Тајната е надвор и изминатите пет години земјиште цените се trebled и quadrupled како на меѓународниот аеродром сега го прави локација лесно да се достигне и двојно цифрен раст на туристички број секоја година", се вели во извештајот.На Кох Puis инвестиции група досега потроши $126 милиони евра за проектот, вклучувајќи и изградба на 985-метар мост од Кох Puis на копното.Покрај тоа, таа има, исто така, добиени во принцип одобрување од владата за казино, градежна дозвола, и проценка на животната средина и социјални влијанија.Фирмата има, исто така, потпиша договори со двете Ritz Карлтон и Ренесансата да работат на островот хотели.Во текот на Saipan, измена на Градот Група има преземено значајни чекори напред со својот план да се изгради интегриран одморалиште и казино во Tinian.Според Marianas Сорта, Макао-врз основа на инвеститорот има наредени три Кинески градежни фирми, вклучувајќи ја и Кина Изградба Група да се дискутира за изградба на деталите на предложената одморалиште и казино на Puntan Diablo ресторан du казино трупот.

"Ние сме биле зборува со разни градежни компании за помагање на нас и ние сме учење за локални закони и прописи", рече Смени Градот Група Извршен Заменик Претседател на Кен Lin трговски центар веднаш до црвена карпа казино. Lin, исто така, призна дека се уште има неколку предизвици кои треба да се решат пред проектот се одвива непречено, вклучувајќи труд, изградба на инфраструктура и прашања.Тоа, рече, го Смени Градот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ останува убеден дека сите kinks ќе бидат подредени надвор и дека развојот на проектот ќе се оди преку како што е предвидено.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre трговски центар во близина на црвениот рок казино.