Isleta казино и да се впуштат албакерки Nm

Понеделник, 18 јули 2016 година, Будимпешта – организаторите се горди да го објави дека Александар Tomic ќе биде меѓу говорници на "Жешки Теми на Онлајн Коцкање Индустрија во Европа" панел на CEEGC 2016 година кој ќе се одржи во Будимпешта на 20 септември 2016 година isleta казино и да се впуштат албакерки nm.

Конференцијата е специјално дизајниран за да се донесе најновиот законски вести и да се разговара за моменталната жешки теми кои се релевантни за онлајн коцкање оператори, инвеститори, онлајн игри на развивачите на софтвер, игри притиснете на новинарите и регулаторите.Александар Tomic има над десет години работно искуство во индустријата по работат својот пат до од филијалата мрежа на сопственикот да казино оператор.Тој и Чарлс Бруто, својот партнер и ALEA ко-основач, се добро познати во индустријата, и својата страст за она што го прават, ги тера да создаваат иновативни производи за да се обезбеди најдоброто за нивните корисници.Производот во сопственост и управувани од страна на Александар и неговиот тим се: Alea.com и SlotsMillion.com Во некои од последните интервјуа, меѓу кои и една спроведена од страна на EEGaming.org, Алекс има како се showased најновите резултати на ALEA возење за најсовремена технологија на SlotsMillion: првиот вистински пари, мултиплеер, виртуелната реалност казино и дискутираа за предизвиците и можностите од следното големо нешто во онлајн коцкање индустрија, Виртуелна Реалност(VR) EEGaming(Золтан Tundik): Од VR е тренд кој расте во рамките на iGaming индустрија, со се повеќе и повеќе софтвер добавувачи во потрага да се изнесе на пазарот, во вашето мислење, како мејнстрим е оваа технологија навистина се случува да биде?Александар: VR има огромен потенцијал да revolutionise секоја индустрија, што значи дека има потенцијал да стане исклучително мејнстрим.Платформи како десктоп, интернет и мобилен телефон, од кои сите revolutionised технологија како што се развива, се виртуелната реалност е претходници и секој од нив е прифатена во широка употреба со побрзо темпо од минатата isleta казино и да се впуштат билети за концерт. Facebook, како Марк Цукерберг што е опишано, станува извонредно текот на времето, со популарноста на текст мислења да биде превземено од страна на фотографии, видеа и сега 360° панорамски видео премногу.Виртуелна реалност може да трае пет или десет години, да влезат во масовна употреба, особено со оглед на очила се уште се прилично скапи, како и високо-spec игри на КОМПЈУТЕР што е потребно за да работи правилно, кој ја турка трошоци до – но тоа не чини да се биде следниот логичен чекор.Од она што го видовме, VR е секогаш добро примен, и иако луѓето прифаќање од тоа ќе зависи и од степенот во кој технологијата се развива, се ни се чини дека главната работа запирање VR од запишување редовни право на користење сега е цената isleta казино и да се впуштат албакерки ново мексико. EEGaming(Золтан Tundik): јас сум го видел SlotsMillion VR Казино и по земањето на очила надвор, тој се чувствува како да излегува од Avatar филм.Ќе VR навистина се во врска повеќе од игри или не ќе го видите тоа внесете повеќе ниши?Александар Tomic: Виртуелната реалност дефинитивно има огромен потенцијал во игри, но тоа, исто така, има огромни придобивки и во други области.Медицината е еден пример, каде што може да се користи за да им помогне на хирурзите воз и пациентите да ги надминат стравовите, и креирање на можности за лицата со посебни потреби, меѓу другите нешта.Тоа исто така може да бидат корисни во образованието, на пример, да се обезбеди извонредно средина без одвлекување на вниманието, и да им овозможи на студентите практично да одат на училиште од далечни локации isleta казино и да се впуштат во албакерки ново мексико. VR исто така го користи во туризмот; во воена за програми за обука; при градење на автомобили да visualise прототипови; и од страна на архитекти да се создадат виртуелни модели или приказ на корисникот и околината од поинаква перспектива.Астронаутите, исто така може да го користите за да помогне да се подготват за нивните патувања во вселената или да го контролираат роботи во вселената од Земјата.Дури и во индустрии помалку заснован на технологија, VR може се уште да се игра-промени; HR менаџери можеле да се одржи виртуелни состаноци да интервју потенцијалните нови вработени, или може да се користи VR во обуката на нови вработени.Намалување на бизнис патување е друга корист на VR, за што нуди мало клиенти подобро искуство од страна на допуштајќи им да навистина ги испита производ во прашање, правилно пред да се сложите да го купат.Можностите се бескрајни!EEGaming(Золтан Tundik): Може да нашите тела и умови навистина се справат со VR?Александар Tomic: VR нуди играчи на ниво на ангажман тие никогаш не сте доживеале пред, така што природно е дека луѓето се случува да бидат загрижени за своите физички и емоционални ефекти.Прво, постои уште еден проблем со движење болест во моментот, како на мозокот се гледа движењето таму каде што е none.Сепак како што технологијата се подобрува, ова се надевам дека ќе стане помал проблем.Се што како извонредно VR е, нешто што се случува додека корисникот е играње се чувствува толку многу пореални отколку во сите други игри, кои се таму во моментот.Играчот чувствува се што се случува во играта како и покрај тоа што беа вистински, и ова, иако очигледно heightening на играчот ангажман и на тој начин уживање на играта, засилува сите негативни чувства, како и.Ова, сепак, е убавината на VR – тоа е извонредно, неопходно е ангажирање, и тоа е во крајна линија како блиску до реалниот живот, како што може да се добие додека се уште да биде во можност да живеат искуства што во реалниот живот не си го дозволат ни можност да уживаат во.Тоа е она што VR може да ни нудат – вистински искуство одење стап казино феникс аризона. EEGaming(Золтан Tundik): Како и обично, Google е засили темпото комерцијално – така се и други брендови, како на пример HTC, и последните гласините тврдат дека Sony работи на технологија за PlayStation.Има диви дивиот запад ера почна на VR?Александар Tomic: До одреден степен, да.Секој сака да биде компанијата што луѓето ќе изгледа кога VR започнува запишување редовни употреба, што значи нудејќи им на најдобар производ. VR не е непознат концепт – идејата е околу од најмалку осумдесеттите години, и според тоа, не ќе треба колку воведување или објаснување како и на останатите платформи на сличен обем, кои биле објавени во текот на изминатите неколку години, како на пример интернет или мобилен.Сепак како што претходно рековме, тоа е се уште ќе биде малку пред VR станува навистина широко се користи.Бидете сигурни дека за да се спаси денот и да се обезбеди вашиот билет за CEEGC 2016 година во Будимпешта, кој ќе се одржи на 20 септември 2016 на Хилтон Westend Град Будимпешта Хотел со цел да се слушне свежи и последните информации Александар Tomis се случува да разговараат за Виртуелна Реалност во онлајн коцкање индустрија.На "Жешки Теми на Онлајн Коцкање Индустрија во Европа" панел се случува да започне во 14:45(Унгарија local time) и се носи заедно врвни имиња на индустријата, како што се Означи McGuinness, Тал Itzhak Рон, Том Светлина, Иван Kondilenko и ќе бидат модерирани од страна на Пол Дејвис.На конференцијата се обезбедува ефикасен начин за запознавање на нови и можноста клиенти во специјални мрежи седница и да седнете ручек.Специјални извештаи и ексклузивни ажурирања ќе бидат дадени од страна на топ 20 јазик на индустријата и настан е ограничен на 150 делегати за да се зголеми ангажманот меѓу врсници.Билетите може да се купат во Рана Птица стапка на €200 до крајот на јули на следниот линк: https://ceegc.eu/2016/tickets/ Треба да имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да не контактирате на +40 735 559 234 или по пошта на [email protected].За повеќе детали, ве молиме посетете ја официјалната веб-страница: www.ceegc.eu или книга влезници онлајн www.ceegc.eu/2016/tickets/ НИЕ со нетрпение ОЧЕКУВАМЕ ДА се видиме ВО БУДИМПЕШТА!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre одење од круната казино да optus стадионот.