трговски центар во близина на казино Akwesasne

Мешани игри специјалист Брендон Колиба-Харис bests 1,127 да се земе дома $205,634 На Светската Серија на Покер во Лас Вегас доделена уште една златна нараквица петок кога се меша игри специјалист Брендон Колиба-Харис bested поле на 1,127 други конкуренти да се тврди победа во $1,000 купи-во Тенџере да се ограничи Omaha настан и тврдат дека лавовски дел од $1,015,200 наградата басен.Колиба Харис е однесете дома по победата над Морган Popham во главите нагоре беше кул $205,634 и го остави неговиот последен противник со уште-импресивен плати проверка на $127,245...не е премногу е лошо за три ден на работа!Тоа беше Чикаго жител Колиба-Харис е трета WSOP пари во текот на годините, но неговиот прв нараквица.Други конечна табела плати испис вклучени: Iori Yogo $79,611 Стив Billirakis $57,785 Мет Рајан $42,658 Роберт Paddock $31,978 Патрик Арена $24,324 Loren Klein $18,750 Ник Guagenti $14,469 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година трговски центар во близина на казино akwesasne.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] временски слот (time slot време слот правопис.