временски слот (time Slot токени во Tirupati

Секојдневно фантазија спорт (DFS) операторот DraftKings ја применуваат за обединетото КРАЛСТВО коцкање лиценци.Како првично забележан од страна Твитер корисникот @Bigo1_, на веб-страницата на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC) во моментов покажува DraftKings' апликации за двете 'коцкање софтвер" и "базен обложување' лиценци како "во тек." Не постои временска рамка за кога рече апликации може да бидат обработени.Додека DraftKings е познато да биде прикачување многу од своите надежи во меѓународната експанзија, велика БРИТАНИЈА чини чудно место за почеток.Популарноста на DFS во САД е во голема мера се смета за резултат на недостаток на правна спортски обложувања опции, додека во велика БРИТАНИЈА е веројатно повеќето конкурентни онлајн спортски обложување на пазарот на планетата.Тековната потпирање на повеќето DFS оператори на Националната Фудбалска Лига, исто така, дава една пауза кога се размислува DFS' потенцијал во велика БРИТАНИЈА, каде МАК е следново состои во голема мера од Американското екс-pats.Барањето за лиценци експлицитно содржи зборот "коцкање", исто така, лета во лицето на DFS застапниците' долгогодишен fudge дека DFS не е коцкање, per se.Во најмала рака, ќе НИ ги охрабри политичарите да се разгледа формално регулирање на DFS сектор, и без сомнение некои амбициозни НИ Адвокат е чешање да започне еден Црн петок-стил takedown на DFS сајтови како што се зборува.Во меѓувреме, DraftKings продолжува да се обиде да ги прошири своите НАС играч база надвор од МАК временски слот (time slot токени во tirupati. DraftKings се слави овој четврток е функционирање на US Open голф првенство со својот најнов Милионер Создателот турнир, кој носи награда чанта од $2.5 м.Тоа е $300k повеќе од Мајсторите Милионер Создателот промо DraftKings траеше неколку месеци назад.Мајстори DFS tourney привлече 125k записи и US Open веќе привлече 127k можни 143k записи (на $20 apiece) како на среда попладне.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre временски слот (time slot да преземат контрола на раѓањето.