неговото бебе услуги на клиентите број

Рака sanitizer точење се првото нешто што ќе го видите одење во Bellagio главниот влез.Тие се, исто така, на предната клупа.Внатре ресторани.Расфрлани низ казино кат табела игри.Со казина gearing до отвори четврток — некои како почетокот 12:01 часот наутро — својства се во полн замав на подготовка напори.Тури во Suncoast, На Strat и Bellagio предвидено sneak ѕиркаат во она што Невада казина " нови здравствени и безбедносни протоколи ќе изгледа.Тоа допрва треба да се види колку гости ќе бидат таму за да бидеме сведоци на нови протоколи од прва рака оваа недела.Погледнете во внатрешноста на својства На Невада Игри Одбор за Контрола издаде серија на барањата сите казина мора да ги почитуваат, вклучувајќи ограничени седење на маса игри и температура проекции за одморалиште гости.Дури и така, за спроведување на овие правила изгледа различно низ казината.На вторник турнеја на Suncoast, сет за да го отворите 12:01 a.м.Четврток, покажа како Бојд Игри Корп планови да се справи со топлинска проекции.Гостите на прошетка во јамка својот пат знаци советувајќи ги да се задржи нивната оддалеченост и да останат дома ако тие се чувствуваат болни, и да го положат од страна на термичка обработка на слика од камерата.Ако нивната температура е во под 100.4 степени Целзиусови, тие се во РЕД да ги внесете.Ако тоа погоре, алармот ќе се огласи и ќе го добиете шанса да се излади и имаат температура, прикажан повторно со рачен уред.Ако тие се уште се покаже да имаат треска, тие нема да биде дозволено во внатрешноста.Гости се, исто така, треба серија на прашања за тоа дали тие сте биле изложени на вирусот или покажуваат никакви симптоми.Портпаролот на Дејвид Strow рече другите пазари, каде што Бојд веќе ја повторил казина — вклучувајќи Луизијана и Мисисипи — извештај дека камерите не покажува било лажни позитиви.Секој постави чини околу $5,000 неговото бебе услуги на клиентите број. "Ние сме прилично сигурни ова не се случува да се создаде проблем, дури и ако станува топло (надвор)," тој рече.Во MGM Одморалиште Меѓународниот е Bellagio одморалиште и казино, во собата да се отвори на 10.м.Четврток, plexiglass може да се види во текот на имотот понеделник: на предната клупа, на врвот маса игри, па дури и одделување на кабини во внатрешноста ресторани.Заедно со разни рака-санација станици, рака мие станици се инсталирани во текот на имотот, секој вклучен во зградата е водоснабдителен систем слотови просек рацете на час. "Имаш touchless сапун, имаш touchless хартиена крпа точење.На некои од овие ќе имаат маска точење, ќе мора ракавица точење," MGM Заменик Претседателот на Администрацијата и Шеф на Безбедноста и Здравјето на Стратегија Џон Флин рече. "Сакавме да се донесе миењето, прво и основно, за на предната страна на сите умови." MGM е постар заменик претседател на храна и пијалаци за стратегија, Dominique Bertolone, што се користи Bellagio е Sadelle Кафе како пример за промени во ресторани слотови берлин без депозит бонус. "Нашата цел беше да се продолжи да се обезбеди безконтактни искуство", рече тој како да се изгради покер масата со светла. "Но, ние, исто така, сака да се осигура дека на храна и пијалаци останува забава, и ние направивме некои wow моменти." Технологија, посебно QR кодови, ќе играат голема улога во ново искуство.Гостите пристигнуваат во еден ресторан или салон можете да добиете на виртуелна почекајте-листа за маса или седиште на лентата со скенирање на QR код со своите мобилни телефони, а потоа примите текстуална кога нивните места се подготвени.Откако седиште, тие ќе бидат претставени со слични код кој доведува до менито на нивните телефони.Во повеќе неформални места, како Sadelle е, на menu (мени) кодот ќе биде отпечатена на увеселителен парк.Во повеќе пронаоѓа ресторани, презентација ќе биде малку различен како да се изгради покер масата со куп на носителите на. "Во нашите современи и фино јадење (ресторани), ние сме создавање на картичка која ќе биде персонализирана од страна славна личност готвач, добредојде назад, со мала порака и QR код," Bertolone вели како да се изгради покер масата со led светла. "Тоа е нешто што е важно за нас, како ние сакавме да се создаде некои од wow моменти." Други мерки за да се прикаже на екранот на понеделник вклучени custom-брендирани маски за работниците, знаци кои укажуваат на една област или на маса биле санирани, и "шанкер безбедна зона" зад барот каде бармени може да се подготви коктели далеку од гостите.Некои ресторани ќе понуди за еднократна употреба предмети за чување на лице маски додека јадете. како да се изгради покер масата topper.