како да се изгради покрена железнички покер масата

Даг Polk – 6,090,000 6 како да се изгради покрена железнички покер масата. Марка "PLODonkey17" Scacewater – $73,539 3 слот машини во џексонвил флорида.
Zamani освои Сезона XV WPT POY награда за неговата чиста конзистентност, но тој никогаш не прикован надолу наслов, донесување на оваа нараквица победи сè повеќе и повеќе задоволување.На Floridian заврши второпласирана во WPT Легенди на Покер Главниот Настан, Главниот Настан во WPT Choctaw, и Сезона XIV WPT bestbet Баунти Трка.На WPT насловот може да се избегне него, но тој се чини дека sussed надвор како да се собори на ајкули кога хривнија лов.Ова беше Zamani вториот хривнија победи по надминување 1,844 учесници да победи $1,500 No-Limit Hold ' em (NLHE) настан во 2015 година слот машини во jonesboro ar. Мартин Jacobson – 8,890,000 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машини во езерото цирих.

ElkY заврши 13-ти, 12 и 13 во последните PokerStars Првенство во Макао, Монте Карло, и Сочи.Тој е тропа на вратата, а ако тоа се отвора, тој ќе биде $3.6 m побогати.Тоа нема да биде лесен, иако.Тука е конкуренција: Конечната Табела Седиште Нерешено 1 слот машини во keyser западна вирџинија.