сопственикот на круната казино во австралија

Fuck објективност, пред да се започне, нека ми биде јасно од каде стојам, ми се допаѓа толку многу други, апсолутно, позитивно омраза Војводата Сини Ѓаволи.Јас ги мразат своите swagger, јас ги мразат своите униформи и јас мразам нивниот Камерон луди фанови.Тоа се рече, од обложување гледна точка и како фан на играта, мора да се допаднат фактот дека Војводата Е во националниот шампионат игра.Колку и да боли мене за да ја видите Батлер победи Мичиген, Државата на која ѝ се обложуваат на за да победи, тоа боли мене дури и повеќе да се види дека самодоволен се погледне на Тренерот К е лице по неговите момчиња победија Западна Вирџинија.Во моето срце на срце знам дека судии fucked мене и на сите други, кои се обложуваат на Мичиген Држава да победи на тој натпревар.Секој со секој смисла видов Draymon Зелена добие fouled на кои траат игра.Но, без оглед, животот продолжува.Претпоставувам дека ние не треба да биде изненаден дека Батлер напредни, со оглед тие се играат шест милји далеку од својот кампус и ги има до средината на големи во националниот шампионат игра не му даде доверба на NCAA проширување на турнирот на повеќе тимови во блиска иднина, јас се добие сето тоа.Државата беше вистински тресна до премногу, јас не велам да се поправи, но доаѓаат од болно губитник и една мачка, кои само што се изгубиле некои пари, да, големи ебат поправи.Батлер не е сето она што е возбудливо.Не сум сигурен колку луѓе сакате да видите некоја екипа НЕ постигне областа цел за петнаесет минути.Тоа ме боли мене да го кажам тоа, но Војводата е legit.Нивните мислења не прават ништо друго туку се враќа, се игра за одбрана и се ослободат од за втора шанса три топки.Дека Jon Scheyer е како dorky гледа како тие доаѓаат, но детето може да се топката.Кајл Singler изгледа како братучед на кои oaf од Goonies но тој се случува да биде тешка matchup за некој на Батлер.Ова може да биде една и само време Војводата мразители ќе велат дека тие се среќни Дјук е во финалето, иако секој hater има свои причини.Од една страна, како Војводата hater, ти си всушност е мило да ги гледаш во финалето, затоа што ништо не ќе биде послатка да се обложуваат против нив и да се види мала време Батлер, го уништи нивниот првенство работи, и види сина боја smeared teary лицата на оние Војводата фанови, Тренерот К утеха на неговата жена, додека Батлер градите испакнатини нивниот тренер.Од друга страна, кошарка најчиста ќе ги стави своите лични чувства настрана и да се види на Војводата тим од јасно е дека повеќето добро заоблени и фино подесени тим на турнирот ги растурајте Батлер со силна одбрана, голема надвор снимање и одлично поминува.Јас страв тоа е вториот ние ќе ја видите, но ќе биде осуден ако се обложувам на тој начин.Јас ќе ги загуба на принципот ако морам да.Оди Bulldogs.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сопственикот на круната казино во австралија.