8 слот Picatinny железнички стој

Кошарка голема Shaquille O'Neal врски е да онлајн спортски обложувања оператор BetOnline заработил изобличи од Националната Кошаркарска Асоцијација.Од 2015 година, Shaq има произведено многу популарен објава под наслов ГОЛЕМА Објава со Shaq, кој е дистрибуиран од страна на објавата мрежа PodcastOne.Еден од ГОЛЕМИТЕ шоуто врвот спонзори е Антигва-базирани онлајн sportsbook BetOnline, но дека односот е поставено на крајот дека сега во НБА конечно clued во deal 8 слот picatinny железнички стој. Bookies.com објавија во понеделник дека НБА официјални лица имале станат свесни за врската после реклами се појави оглас BetOnline како "презентирање на спонзорот" на ГОЛЕМА објавата.Додека ГОЛЕМИТЕ шоуто онлајн promos продолжи да се прикаже BetOnline линкови, на НБА официјални потврди дека лига имаше спроведе истрага која откри дека Антигва (шок!) не беше еден од 50 американски држави и на тој начин BetOnline поврзување на ГОЛЕМО ќе треба да го завршите 8 слот редови мозоци цевка. (За евиденција, законитоста на Антигва-лиценцирани онлајн обложување оператори НИ служат на клиентите е потврдена од страна на повеќе одлуки во Светската Трговска Организација.На неподготвеноста на владата на САД да го признае овие порази не ги направи било помалку валидни, особено кога НАС постојано се применуваат сопствени домашни закони за надворешни основа.) НБА е "надвор, проклета [коцкање] место' реакција на BetOnline е ГОЛЕМА спонзорство беше отежната со фактот дека Shaq не е само дел сопственик на лигата е Сакраменто Кралевите но, исто така, НБА вработен преку неговата улога како генерален менаџер на Кралевите' eSports франшиза.НБА е Адам Сребро (на сликата, scowling) има истовремено се меѓу повеќето напред во потрага на големи Северно-Американски спортски лига комесари во однос на прифаќање на спортско обложување, а во исто време за докажување меѓу повеќето strident во тешки споделување на обложување добивката, било да е тоа во форма на 'интегритет такса' или инсистирање на задолжителна употреба на шампионите-собрани податоци (за плаќање) 8 слот picatinny железнички дел. Shaq има долга историја на соработка со коцкање индустрија, имајќи го има своето име во сè, од вистински пари слотови за социјални игри верзија, заедно со кошарка-тематските виртуелни спортски обложувања производи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино на соништата 200 слободен врти.