вокер Mn поларната светлина казино

Шпанија е најновите интегрирани одморалиште надева сака да биде домаќин до 33 казина, иако инвеститорот инсистира тоа е само за непредвидени ситуации работа.Претходно овој месец, Калифорнија развој цврста Кора Алфа објави својата намера да се изгради $3.5 б интегрирани одморалиште познат како Elysium Град во Шпанија е автономен регион на Extremadura.Во понеделникот, локалните медиуми објавија дека компанијата имаше достават своите документи за планирање, заедно со потребните €10m поднесување надоместок.Кога Кора Алфа прв ја објави својата проект, планот наречен за господар казино лиценца дека е дозволено на инвеститорот за да ја отворите четири казино игри соби низ одморалиште.Кора Алфа забележи во времето дека тоа може да бара одобрение за 20 игри соби, но очигледно сега одлучи дека ова е доволен за нејзино проширување амбиции, и има покренато бројот на саканата игри соби 33 вокер mn поларната светлина казино.

Една Кора Алфа портпарол тврди дека компанијата не е заинтересиран за создавање на нов Лас Вегас во Extremadura, но беше едноставно го прави барањето како "прашање на бирократските ефикасност," во тоа дека е подобро да има овластување да отвори нови игри соби како потреба за тоа, без да се оди назад до властите стискање на нови документи.Кора Алфа е возвишени цели за Elysium Градот ги вклучуваат следните фази кои би можеле да ги зголеми вкупните расходи од страна на дополнителни $10b, но шпански претставници, најверојатно, ќе биде содржината ако само еден од НАС, поддржан од мега-одморалиште проекти што сте биле pitched текот на годините испадна да биде повеќе од мираж.Зборувајќи за кои, Хард Рок Меѓународниот е €2b Хард Рок Забава Светот проект во Шпанија каталонски регионот, која беше greenlit назад во Мај, наводно, насочени на јуни 2019 започнете со датум за почнување со изградба на својата €665m првата фаза.Сепак, HRI е уште пазарење во текот на цената на земјиштето на кое се сака да се изгради своето одморалиште.Земјиштето е во сопственост на Ла Caixa банка, која во 2014 година се согласи да го продаде имотот за-ќе биде програмерите на осудени BCN Светот одморалиште проект за €110m.Ла Caixa сега тврди дека земјата е во вредност од најмалку €120m и можеби продала 140m одиме ons блек џек пилешки сендвич. HRI respectfully не се согласува со овој став, и еве ќе одиме повторно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre curso став дилер де казино.