ричмонд

На Њу Џерси CRDA, или Казино Реинвестирање Развој Орган, нели е искористување на својата средства како ефикасно или ефикасно како е можно, за државна ревизија се наоѓа.На Њу Џерси на Канцеларијата на Државниот Ревизор го објави својот преглед на CRDA е финансиски менаџмент за 1 јануари 2014 година, до крајот на минатата година и утврди дека агенцијата за приходи, кој е изведен во Атлантик Сити казина, не се користи за својот целосен потенцијал ричмонд.

"Откривме дека финансиските трансакции се вклучени во нашата тестирање беа поврзани со органот програмите," Државниот Ревизор Стивен Eells рече.Сепак, ние не се забелешка одредени трансакции не се секогаш разумни или соодветно евидентирани во сметководството системи," Eells продолжение. "Ние исто така се најде на CRDA не секогаш се осигура ефективна и ефикасна употреба на неговите средства." Основана во 1984 година за да го олесни економскиот и развојот на заедницата во Атлантик Сити, ја CRDA првенствено е финансиран преку $5 за една ноќ хотел такса и $3 дневно паркинг обвинуваат дека е собрани од казина.Агенцијата, исто така, беше претходно доделена 1.25 проценти од бруто коцкање приходи, но тие пари биле пренасочени да се плати надолу градот е долг во текот на својата стечај.На CRDA ревизија утврди дека агенцијата поминато десетици милиони долари на годишно ниво за време на преглед во период на разни проекти со цел да се има корист Атлантик Сити и државата како целина.Но Eells заклучи дека агенцијата не успеа правилно да го надгледува пари тоа е трошење долина на советот казино адреса. "Власта недостасуваше процес за следење на усогласеноста со услови од договорот, што резултира во overpayments, изгубени приходи, и потенцијално изгубени а, како и не се во можност да го користите мерливи резултати во иднина преговорите за договорот," ревизија прогласи ричмонд. Eells' канцелариски рече дека тоа исто така се најде на CRDA доделени договорите на највисокиот понудувач во време на вонредни состојби, и погрешно пресметува соодветна спонзорство такси вирџинија казино наскоро. CRDA Претседател Роберт Mulcahy се вели во одговорот на преглед наоди, "На OLS ревизија опфатени период на невиден предизвик за Орган на Државната два пати, значително се промени Власта се фокусира и финансии со големи законодавство.И покрај овие предизвици, Органот redoubled неговите напори да се постигне Законодавната власт е мисија за Атлантик Сити." Mulcahy склучен од страна на велејќи агенцијата поздрави OLS е критиката и ќе продолжи да ги подобри своите процеси.Еден од CRDA најголемите инвестиции во моментов е Stockton Универзитетот Atlantic City Campus, која е поставена за да се одржи нивното формално лента за сечење на 20 септември казино крстарење clearwater плажа fl. Казино агенција режија $17 милиони да им помогне на фондот на комплекс кој доаѓа со станбен за 500 студенти, академски зграда, канцелариски простор, greenspace, и паркинг гаражи.Додека секако не најбогатите инвестиции, CRDA е продолжение врска со Мис Америка Организација е генерирана многу на критичарите.И покрај церемонија за последните јавни скандали во која беа вклучени откровение дека нејзиниот поранешен извршен ДИРЕКТОР и членовите на одборот направени потценувачки забелешки за поранешните кандидати и победниците, CRDA одлучи да продолжи со својата $4.325 милиони договор.Мис Америка 2.0, како костим за капење,-помалку верзија е сега се нарекува, се одржа минатата недела во Атлантик Сити е Boardwalk Сала.Недела во живо на telecast на ABC ова предизвика само 4.3 милиони гледачи, што го стави Бр 21 на ноќта.Настанот привлече 5.6 милиони гледачи пред една година.Њу џерси Assemblyman Винсент Mazzeo (D-Атлантскиот) рече дека претходно оваа година дека CRDA "треба сериозно да се преиспита и да се даде приоритет на тоа како се трошат нејзините пари." казино крстарење корпус christi тексас.