Nek Op слот Wat те Doen

Индустријата за Игри Слични на комерцијални казино оператори, племенски казина во Племенски игри оператори спроведување на чад забрана наскоро може да се повлече пред финасиски во COVID-19 последици, брендирање себеси како повеќе здравје-ориентирана казина.Племенски Казина Snuff Од Пушењето на Казино Кат Ushering во поплава од здравствени и безбедносни мерки во казина може да има seemedwhile контра-интуитивно, но бизнис е конечно будење до сознание дека nek op слот wat те doen. Fremont Каунти, Вајоминг Затвора Племенски Игри Објекти Привремено Ветрот Реката Хотел и Казино и Оклахома Гувернерот Кевин Stitt објави официјална изјава во врска со судската одлука на игри compacts минатата недела, тврдејќи дека тој нема да поднесе жалба на одлуката која што ќе треба националната последици.Според владејачката партија во јули, племенски игри compacts што истече на крајот на минатата година беа автоматски се продолжува за уште 15 години почнувајќи јануари Ново Мексико племенски оператори имаат протестираа против предложената реконструкција на коцкање индустрија, која ќе доведе до проширување на она што е опишано "приватното богатство" на сметка на племенски заедници и на државата чанта.Племиња се Каже Не на Коцкање Експанзија во Ново Мексико Не-племенски racetracks и казина во Ново Мексико биле во потрага за нов нацрт, ќе има за цел да ги воведе големи промени во Ново Мексико е коцкање пејзаж, давање на тркачката патека казина или racinos ист статус како племенски казина.На "Гејминг Индустријата за Обновување на Дело" има наведени голем број на промени кои тоа го гледа што е потребно за да се стимулира индустрија.Предложеното законодавство ќе се воведат промени за тоа колку алкохол Племенски казина во Оклахома придонесе во такси кон државата за фискалната година што завршува на 30 јуни 2020 година значително помалку во споредба со она што тие го плаќа една година пред тоа, во еден неодамнешен извештај од локалните медиумите информирани.Според извештајот од Канцеларијата на Управување со Претпријатија и Услуги (OMES) се наведува од страна на медиумите, племенски игри compacts потпишани од страна на Гувернерот Stitt со Kialegee Племенски Градот и на Обединетите Keetoowah Бенд на Cherokee Индијците се смета како одобрени од страна на министерството за Внатрешни работи.Спротивно на тоа, Претседател Морган на Оклахома Индиската Асоцијација смета compacts како "незаконско". MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка сосед куче craps на мојот тревник.
"Додека Оклахома Врховниот Суд го прогласи оние договори валиден под Оклахома законот, нивната валидност под Федералниот закон исто така, мора да се решат за да се избегне оштетување на интегритетот на Индиски Игри Регулаторната Дело," На адвокати' изјава продолжение од истакнувајќи дека племиња се поднесени законот одговараат со цел да се заштити IGRA воспостави рамка, како и племенски операции кои се изведуваат под неа.Оклахома Индиски Игри Асоцијација претседател, Матеј Морган изрази поддршка за племиња.Во соопштението, Морган рече: "Како што е наведено од почетокот, Гувернерот Stitt никогаш немале правно овластување да влезе во овие игри договори." Тој понатаму додава: "Тоа е тажно дека Гувернерот Stitt е ставен на племенски владите во оваа позиција." Назад во јули, Оклахома Врховниот Суд пресуди дека двете коцкање compacts потпишани од страна на Гувернерот Stitt со Comanche Нација и Otoe-Missouria Племе се невалидни под Оклахома закон.На многу контроверзна compacts беа потпишани од страна на Гувернерот уште во април.Со тој потег, Гувернерот имаше за цел зголемување на приходите од игри на данок за државата.Со тоа на ум, коцкање compacts потпишан, исто така, вклучени спортско обложување која треба да биде воспоставена во Оклахома.Покрај двете контроверзни compacts, Гувернерот Stitt е кампања за подигање на повеќе приходи од коцкање даноци започна минатата година.Тогаш, Гувернерот тврди дека коцкање compacts на племиња не се автоматски да се обнови и да се обиде повторно да преговара за нов однос.Племиња не се согласува и одлучи да се земе овој суд.Минатиот месец, на 28 јули овој спор се дојде до крајот, со одлука на САД Окружниот Суд Судија Тимотеј DeGiusti.Судија DeGiusti пресуди во корист на племињата, потврдува дека нивните коцкање compacts имаат автоматски се продолжува на 1 јануари 2020 година за период од 15 години.Друга тужба исто така беше поднесена минатата недела поради потпишан compacts од страна на Гувернерот Stitt со Kialegee Племенски Градот и Keetoowah Бенд на Cherokee Индијанци.Тужбата беше поднесена од страна на Републиканската државниот Сенат Претседателот Про Tem Грег Лекување и Републиканската Куќа Говорникот Чарлс McCall кои се бара поништување на оние compacts.Во одговор на ова, Гувернерот адвокати тврдат дека compacts се валидни, имајќи предвид дека тие не вклучува спортски обложувања.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени евтини zynga покер чипови skrill. Одделение за Внатрешни работи, со дозвола на коцкање договори кои беа потпишани од страна на Гувернерот Stitt евтини користи слот машини за продажба. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Спортско обложување легализација во Флорида е сега се соочува правни пречки по pari-mutuel компанија поднесе тужба до федералниот предизвик државата компактен со Seminole Племе.Правна Фикција Југозападниот Parimutuels, сопственик на Магија Град Казино во Мајами и Bonita Извори Покер Соба, поднесена тужба во САД Окружниот Суд за Северна Мајчин Индијански племиња во Мејн беа само еден потпис далеку од тоа да биде во можност да се отвори казина на нивните племенски земјиште.Тие се најверојатно веќе изработка на чипови и картички во исчекување на конечното одобрување, но сега ќе треба да се стави нивната опрема назад во складирање.Мејн е гувернерот, Џенет Мелници, има вето на законски Северниот Залив племиња се поддржуваат легализација на спортски обложување на родна земја казина.Ова резултира во скапа конфликт меѓу племиња и други bookmakers како што може да се даде племенски казина монопол на спортски коцкање.Државната мерка во прашање е закажана за гласањето во ноември идната година и ќе може потенцијално да направи Шест Оклахома казината биле погодени од ransomware, и Среќна Ѕвезда функционери контактиран од ФБИ да го испита cyberattack.Среќна Ѕвезда Казино се Приклучи на Долгата Листа на Ransomware Жртви ФБИ се случува да се истражи cyberattack на шест Оклахома казина оваа недела.Еден од места погодени од ransomware е племенски Сега дека уште три држави се легализира спортско обложување, sportsbooks ќе биде наскоро достапен во повеќе од половина од американските држави.Пазарот е брзо се шири по одземање на PASPA закон, кои се доделени НИ се наведува орган да одлучува за регулирање на wagering.Темата е стекнување на импулсот во Оклахома и Врвот игри опрема Everi Стопанства и WinStar Светот Казино и да се Впуштат средата објави лансирањето на WinStar Паричник на 3 декември евтини zynga покер чипови филипини.