евтини Zynga покер чипови продажба

Lipparelli е (повторно) лево за да биде единствениот глас на разумот, велејќи дека немало ironclad гаранции, но дека игри стандарди евтини zynga покер чипови продажба. Директор, Кривични Истражни Поделба на Федерално Биро за Истраги, што треба да се плашиш на bejeezus надвор од Американците потпирајќи се на ФБИ да ги чуваат безбедно.Тоа ќе биде интересно да се знае кога Кембел научиле тој ќе се појавува на слухот, како тој пристигна целосно подготвени да одговорите на едно прашање по неговото подготвени забелешки.Време по време, Кембел одговори на сите прашања од страна на велејќи дека тој не знае, тој ќе мора да се провери неговата датотеки или слично whiffing. Дина Тит (D-NV) не е член на Комисијата, но, сепак, таа беше дозволено претвори во микрофон.Видно фрустриран на сослушувањето е волјата да се RAWA зборува поени во лицето на вредност, таа директно се соочат со предизвикот на "jabberwocky" верување дека RAWA беше про државата е права мерка.Таа, исто така, истакна ФБИ е неможноста да се цитираат било тешко докази за поддршка на неговата перење пари побарувања.Претставник.Тед Наместо (D-CA) беше слично тапи, велејќи дека имало "нема основа во реалноста" за тврди дека технологијата не постојат за да се спречи надвор од државата жителите од играње на регулирани sties.Наместо потоа одигра 90-вториот видео од геолокација специјалисти GeoComply детали нејзините протоколи евтини zynga покер чипови paypal. Jody Hice (R-GA) изјави однапред дека, како пастор за 25 години, тој им се спротивставува на сите форми на коцкање.Сепак, тој е, исто така, жесток бранител на државата права, кој "ме става во недоумица," бидејќи RAWA "лета право во лице" на 10-тиот Амандман евтини zynga покер чипови онлајн.

Kleine тврди КАНЦЕЛАРИЈА имаше "лево полицијата на онлајн коцкање да државни и локални службени лица со ограничени ресурси." Kleine, исто така, игра на страшно странецот картичка, велејќи дека за спроведување на законот имаше неколку алатки за борба против "големи странски компании" кои плен на слаб ресурси на локалните спроведување на законот, а со тоа создавање на "дури и повеќе можности" за онлајн коцкање сајтови да се "перат пари за многу опасно работење." Стои athwart Кембел е неможноста да се каже многу од ништо, а другите двајца учесници' факт-соочат со предизвикот fearmongering беше Невада Државата Сен.Марк Lipparelli, кои претходно служеше како глава на неговото државата Игри Одбор за Контрола, во која капацитетот тој помогна занает на земјата прв внатрешни онлајн коцкање прописи texas holdem правила за обложување надвор од сврти. Глен Grothman (R-WI), кој праша дали КАНЦЕЛАРИЈА мислење имаше резултираше со повеќе коцкање во Небраска, на која Kleine одговорил во позитивна.

Гери Палмер (R-AL) беше првиот законодавецот да се повика на 'мислам на децата' за одбрана, иако во повеќе фискално склони услови.Палмер цитирана класа акција случај во кој Apple беше принуден да се вратат пари и дека децата имале поминато играат друштвени игри преку нивните родители' iTunes сметки.Палмер се прашував дали родителите ќе биде слично на тоа одговорни, ако нивните деца се стрча до големи блек џек записи.Претставник.Вилијам Lacy Глина (D-MO) побара од панелистите, ако технологијата постоела за да се спречи децата од пристап до онлајн коцкање сајтови.Како и обично, Кембел не бев сигурен, а и двете Вилсон и Kleine одговори со emphatic негативи, и Kleine дури и рече дека тој би можел да "веројатно" произведе некој да се побие секој кој тврди поинаку texas holdem rules call raise fold. Другар Картер (R-GA), исто така, изрази загриженост во текот на $10m Грузија Лотарија придонесе на годишно ниво до државниот образование на финансирање, кои RAWA ќе се елиминира.Тука, Вилсон и Kleine прикажани извонреден незнаење како да законодавството за кои тие се залагаат, со секоја од нив велејќи дека тие не се противат на внатрешните онлајн коцкање, само меѓудржавни вид.Во меѓувреме, 2011 КАНЦЕЛАРИЈА мислење тие толку жестоко се спротивставуваат се однесува само на внатрешните коцкање и RAWA тогаш навистина сила државната лотарија од спроведување на онлајн активност на било кој вид.Претставник.Кен Долар (R-CO) фрлил Вилсон и Kleine измести од барајќи од нив како тие би ја видите сојузна законот дека ќе наметне правни онлајн коцкање на сите 50 држави.Вилсон призна дека тој hadn ' t "стави многу на мислата" во таква можност и одби да држава, без разлика дали или не тој ќе видите таков бил како про-државата е права мерка texas holdem правила big blind. (А panicked Chaffetz подоцна воведен во евиденција на 2007 година, Вашингтон Пост статија во која тројца мажи беа обвинети за користење украдени кредитна картичка информации за да перат пари преку "повеќе од десетина" онлајн коцкање сајтови, вклучувајќи Апсолутна Покер и Betfair.) Јужна Каролина јавниот Обвинител Алан Вилсон вработени јазичните jujitsu дека RAWA е про-државата е права мерка, со тоа што ќе ги заштити држави кои мислат онлајн коцкање е icky од регулирани оператори во државите кои не се плашат сопствените сенки.Вилсон беше првиот сведок да се приклучи на името на слухот – Казино во Секој паметен Телефон – од страна на велејќи дека САД Одделот за Правда 2011 ревидиран мислење за обемот на Жица Акт со кој се отвори вратата за внатрешни коцкање имаше потенцијално сврте "било кој мобилен уред во нашата држава во еден виртуелен казино" мали слепи. Chaffetz се појавува да се поканети Кембел во надеж дека тој ќе сведочи за терористите користење на онлајн коцкање sties, и додека Кембел не укажуваат на тоа не беше еден пример во кој терористички осомничен за да се појави чип-дампинг да се ко-conspirator на некои анонимни покер сајт, тој на крајот се согласија дека ФБИ никогаш не го гони некој за перење пари во оваа мода.Уште полошо, Кембел се согласија дека тули и малтер казина беа, исто така, потенцијалните перење пари канали texas holdem правила изгори и да се сврти.