Texas Holdem правила за обложување цел

Лас Вегас Песоци Претседател Шелдон Adelson бил во Токио и Осака минатата недела за да се добие во внатрешноста заштита од гребење на Јапонија е претстојниот интегрирани casino resort индустрија.На милијардер, исто така, понуди до неговиот компанијата експертиза за состаноци, иницијативи, конференции и настани (ГЛУВЦИ) индустрија, кажувајќи владини претставници дека Песоци беше таму за да ви помогне во секој можен начин.Јапонија е Национален Исхрана продолжува да работи на своите казино законодавство.Две интегрирани летувалишта (IR) се очекува да бидат овластени кога законот е откриена во декември.Посебен комитет советување на земјата законодавниот рака неодамна се оддаде на крос-кантри турнеја за да се сретне со јавноста и ги слушаат нивните проблеми.Првите два града беа посетени, не е изненадувачки, Токио и Осака.Заедно со MGM Одморалишта, Adelson е Песоци се смета за еден од двајцата водечки кандидати да слета еден од посакувана casino resort лиценци.И на 84-годишниот прави повеќе од 16-часовен лет покажува тој е како нахакан како некогаш на развој texas holdem правила за обложување цел. Adelson е казино и угостителство империја навистина почна кога Песоци беше доделена една од шесте казино лиценци во Кина Макао, по земја одлучи да се соблече милијардер Стенли Хо гејминг монопол во 2002 година texas holdem правила big blind. Песоци Macau стана компанијата вториот одморалиште по Венецијански во Лас Вегас.И илјадниците Кинески коцкање центар поттикна повеќе од една деценија на среќата за Adelson.Со навидум неограничени количества на пари доаѓаат преку Макао, Песок led развојот на Cotai Лента, отворање На Венецијански Макао, Плаза Макао, Песок Cotai, а минатата есен, На Parisian.Приходите баунти, исто така, поттикна на компанијата домашниот раст.Уште од отворањето на својот прв казино подот во Макао 13 години, Песоци има изградено На Palazzo во Лас Вегас и Песоци Витлеем во Пенсилванија.Неговото силно присуство во Кина, исто така, направени од Песок поволни во Сингапур, каде што отвори $8 милијарди Марина Беј Песок во 2010 година, планетата е најскапиот самостоен казино сопственост некогаш изграден.Исхраната се смета да се биде базирајќи ја својата казино прописи исклучување Сингапур е индустрија.Јапонија се очекува да го имитираат како казина се регулирани и се оданочуваат таму, и копија од првите две одморалиште овластувања.Јапонија е контролирање на партијата е во корист на liberalizing коцкање во обид да се вози на туризмот на земјата и да обезбеди економски поттик.Марина Беј Песоци има направено само дека во Сингапур, и одморалиште не се потпирајте единствено на коцкање.Додека Јапонија е подготвен да се опфатат во коцкање, политичари сакате да бидете сигурни дека проширувањето не е место што се согледува да биде општествени му штети на своите жители.На влезот надоместокот за граѓаните, се очекува да биде високо како $100 за посета, поим мисла да се спречи impecunious патрони од коцкање со пари тие немаат и/или не може да си дозволи да губи.Кога Лас Вегас Песоци беше развој Марина Беј, тоа се вклучени 1,3 милиони квадратни метри на ГЛУВЦИ простор.Одморалишта World Sentosa, Сингапур други интегрирани одморалиште, фокусирана повеќе на "семејството" операции и посветен само на 100.000 квадратни метри на конвенцијата простор, потег што Лас Вегас научиле на потешкиот начин во 1990-тите не беше moneymaker за коцкање арена.Песоци' докажано досие во Лас Вегас, Макао, и Сингапур веројатно го прави компанијата Јапонија е топ трансферот, која би можела да стане крунисување постигнување на Adelson е славни игри кариера. малку слепи.