Ameristar казино вклучена новогодишната

Акција Настани носи допир на Вилијам Шекспир да G2E Лас Вегас како дел од официјалниот почеток на мулти-медиумска кампања за поддршка на МРАЗ Целосно Игри 2017 ameristar казино вклучена новогодишната. МРАЗ кабина 5023 ќе функција "На светот театар на игри" креативна, опишан од страна Акција Игри Division, генерален Директор, Кејт Комори, како "Вилијам Шекспир ги исполнува графити уметник, Banksy" и која е поставена во современата Лондон улица средина.Проширување на најновите МРАЗ кампања и одлуката да се започне во Вегас, Кејт Комори изјави: "Во 400th годишнината од неговата смрт, ние се ангажира влијание на најголемите драматург да ја предводат меѓународната маркетинг кампања за она што многумина веруваат да се биде светски игри експо ameristar казино вклучена канзас сити. "Шекспир има фантастичен меѓународни стигне и неговите дела се преведени на над 100 јазици.Врските помеѓу МРАЗ и Шекспир се поблиску отколку што повеќето луѓе би можеле да се реализира.Нашиот дом во ExCeL Exhibition Centre, која се наоѓа на бреговите на реката Темза, е само шест милји (десет километри) од целиот Свет Театар, се смета како духовен дом, за Шекспир е 37 драми и 154 сонети.Таа стана традиција за нас, за да ја стартувате МРАЗ кампања во Вегас и јас со нетрпение очекуваме да се поздрави со многу МРАЗ засегнати страни, кои ќе бидат во G2E на нашите Шекспир тематските кабина." На 2016 година издание на МРАЗ привлече рекорден и независно ревидирани присуство на 28,487, кој отпатува во Лондон од 150 нации.На изложувач постава составена 529 меѓународни компании и организации од окупаторската 38,980 квадратни метри простор (нето).За повеќе информации и за тоа како да присуствува на светот повеќето меѓународни игри експо, посета на icetotallygaming.com Медиумите Прашањата: Дан Камен – [email protected] +44 20 7384 8121 Крис Џонс – [email protected] +44 1273 699 900 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ameristar казино вклучена телефонски број.