кога не Tesco божиќ слотови излезе

Невада-базирани игри оператор, Marnell Игри, ДОО, и Грутка Казино Одморалиште , кој се наоѓа во Искри, Невада, во средата објави дека Лас Вегас компанија во сопственост од страна на Ентони Marnell III е во договорот за купување на Искри Грутка, еден од Северниот дел на Невада најголемите казина.Казино е купена во 2013 од Карлтон Гер, кој рече дека тој никогаш не се наменети да се продава за толку брзо, но тоа извршен ДИРЕКТОР на Marnell Игри, направи несакани понуди, тој не можеше да се одбие, според Рено Весник-Весник.Откако мастило е сува, како дел сопственик, Гер нема да биде дел од Грутка било подолго.Додека цената и условите за продажба не беа обелоденети, страните се очекува во продажба да биде одобрен од страна на Невада Игри Комисија во вториот квартал од 2016 година кога не tesco божиќ слотови излезе. На Колорадо Belle и Edgewater казино летувалишта на Реката Колорадо во Laughlin се дел од Marnell Игри портфолиото.Рио Сите Апартмани Хотелски и Казино и М Одморалиште Спа Казино во Лас Вегас исто така биле изградени од страна на компанијата.Гер е оригинален план беше да се продолжи со надградба и во 2017 или 2018 земе Грутка јавноста.Во тоа време, тој ќе го смета за продажба во секој случај.На Грутка е губење на пари, пред Глобалната Гејминг & Угостителство го купиле во 2013 година, според Грутка на финансиските извештаи.Тоа беше купена како потресена сопственост од страна на Глобалните Игри и тоа веднаш беше заврте со капиталните инвестиции и нови идеи, рече Гер.Според Marnell, значителен капитал подобрување план ќе се иницирани за Грутка, вклучувајќи ги ажурира слот машини, Грутка е 800 запад кула хотелски соби се комплетно реновиран заедно со Грутка е конвенцијата област, ресторани, казино подот, и изложбен салон.Но сега за сега Marnell сака да ги преземе купување бавно, да научат за заедницата и да се одреди што казино потреби надвор од идни надградби.Гер изјави дека сите настани ќе се продолжи со планираните, со исклучок на Star Spangled Искри, на Грутка е Денот на Независноста прослава, променет од понеделник, 4 јули во недела, на 3 јули, затоа што се повеќе недела е да се привлечат повеќе клиенти.На Грутка карактеристики на 75,000 квадратни метри казино, 1,382 соби, 110,000-square foot конвенција центар и осум ресторани. кога не tesco божиќ испорака слотови станат достапни.