мелница Bay казино Chelan Wa

И покрај некои болни horseracing фестивал резултати во текот на летото, велика БРИТАНИЈА букмејкер Ladbrokes' третиот квартал нето-приходи перформанси за докажување на "поддршка" на својот полн-годишна очекувања.Операторот изјавија 12.1% зголемување во група нето приходи, со дигитални бизнис приходи скокање 48.2%, по повод одбележувањето на четвртиот последователни квартал дека спортско-обложување гигант има пријавени приходи се зголеми мелница bay казино chelan wa. Ladbrokes' главен извршен Џим Mullen коментира: "во сите наши клучни столба ние сме биле охрабрени од страна на клиентот реакција.Имаме дадено на раст за четврта последователни квартал во група нето приходи, и во Ladbrokes.com на единаесеттиот во sportsbook staking и осмата во игри на среќа." Компанијата соопшти бројките како свој сите споделување на спојување со Гала Корални да се создаде £2.3 bn обложување група инчи кон завршување.Други значајни бројки покажуваат велика БРИТАНИЈА мало зголемувањето 1.9%, додека во исто време Европската продажба на мало нето-приходи се зголеми 11.3%.На 15 октомври Ladbrokes и Гала се согласи на продажба на 359 продавници за £55.5 м за да ривали Betfred и Стен Џејмс, во договор со кој ќе се намали ќе се соединат на операторот на стапало и отворајќи го патот за конкуренција органи за да се овозможи спојување да се продолжи.Разгледувањето на потенцијалните спојување Во една белешка за клиенти, Liberum неодамна изјави: "Откако спојување со Корални заврши, ние ќе го видите најголемиот мало букмејкер во велика БРИТАНИЈА како многу изложени на структурните регулаторната предизвици." Hargreaves Landsdown аналитичар Никола Hyett се повеќе позитивни за операторот outlook, особено во светлина на последните финансиски резултати, коментирање дека Ladbrokes е "напад насекаде дека Вилијам Хил е не, со силен раст на интернет и успех во Австралија да се подигне." Со вкупното влијание на зголемена Ladbrokes-Корали, најверојатно, да биде во "средината на една цифра милиони" и акции во Ladbrokes до 2.2 проценти во почетокот на тргување, на пазарот останува позитивен за операторот е долгорочна перспектива. совети дан trik главниот слот higgs домино.