Jeux казино En Ligne бонус Sans депо

Со coronavirus појава принудувајќи низа на патување ограничувања, посети на Макао се паѓа да карпа на дното на нивоа.Но, официјални лица во Специјалниот Административен Регион (SAR) не се mulling вториот круг на казино затворачи.А, пратениците таму се планира да притиснете на Пекинг за да го подигнете на замрзнување на индивидуални посети шема (IVS) откако е јасно на COVID-19 пандемија е subsiding.На IVS е примарен извор на визи коцкари од Кина користите за да внесете Макао.Ограничувања на IVS издавање беа одржани минатиот ноември однапред на Претседателот Xi Jinping декември посета на SAR, но тоа беше широко се очекува тие ограничувања ќе се крена на почетокот од оваа година.Потоа, заедно дојде coronavirus појава.Владата нема план да се прилагоди на сегашните работата на казината," изјави Секретарот за Економија и Финансии Lei Wai Нонг во четвртокот на прес-брифинг jeux казино en ligne бонус sans депо. "Макао и на копното е напорно работи на превентивни мерки.Откако состојба на епидемија е олеснето, SAR владата ќе побара од централната власт за да го продолжите IVS." Во февруари, органи мандат од полуостровот е казина затвори за 15 дена за да се спречи ширењето на coronavirus.Планот е ефективно – Macau отиде 39 дена без нов случај на респираторни болести – но, тоа исто така доведе до речиси 88 отсто пад во февруари бруто игри приходи (GGR).Март броеви едвај подобро, покажува пад на речиси 80 проценти.Во моментов, Макао е само да се признае Кинески, Хонг Конг, и Тајванскиот државјани.Но комбинацијата на SAR и оние региони' разни патување контроли е мелење посети на игри на центар да paltry нивоа.На пример, минатата недела видов само 230 патници се дојде до полуостровот.Понатаму stymieing Macau е раст напори е во провинцијата Guangdong неодамна најави и 14-ден карантин за секој патник надвор од Кина поминува низ регионот jeux казино данс ле calvados. Guangdong е провинција најблискиот да игри на центар, што го прави клучна артерија за-ќе биде коцкари.Некои аналитичари се проектирање април GGR на полуостровот би можел да биде толку лоша како, ако не и полошо, од февруари и Март фигури.Една истражувачка фирма е предвидување на 87 проценти 92 отсто пад, под претпоставка дека Guangdong не лифт карантин протокол и Пекинг се продолжува IVS ограничувања.Додека некои од НАС игри компании се во врска исклучување на персоналот во големи броеви, Макао оператори задржување на вработените иако посети на казина се штури jeux казино en ligne avis. "Имајќи казина отворен е затоа што индустријата за игри не само што не е обезбедување (коцкање) услуги, но, исто така, гарантира вработување на околу 58,000 вработени", рече Леи.Пред 2022 лиценца за обновување на процесот, Макао concessionaires се појави посветена на избегнување на headcount намалувања се припишуваат на COVID-19 пандемија.Но, тоа решение е скапо.Оператори не се гори помеѓу $1.5 милиони и $4 милиони евра дневно само за да се задржи места се отвори, да се прашува шпекулации во однос на тоа колку долго некој може да преживее во близина на нула-приходи средина. jeux казино en ligne francais.