Jeux казино En Ligne Avis

UPDATE: среда е закажана Куќа Игри Надзорен Комитет средба, наводно, биле откажани.На Пенсилванија државата законодавецот има fleshed од неговите планови да се експлицитно овласти – и данок – секојдневно фантазија спорт активност во државата.Републиканската Rep jeux казино en ligne avis. Џорџ Dunbar најави минатата недела дека тој ќе refile DFS законодавство, тој би предложен на почетокот на годинава со некои измени.Оригиналната фактура ќе се овластени живеат DFS дејност на државата е 12 тули и малтер казина, додека ревидираната нацрт-законот ќе бара постојните DFS оператори за партнерство со државата казино.Локалните ABC News филијалата ABC27 цитирани Dunbar велејќи дека тој ќе се состана во понеделникот со DFS лобисти, кои очигледно тврди дека DFS не бара регулатива.

Dunbar не се согласува, велејќи дека решен DFS сајтови се соочуваат со истиот тип на crackdown што им се случи онлајн покер и тој сака да им даде DFS повеќе солидна правна основа.Додека се уште се работа во прогрес, Dunbar законодавството ќе бара секој казино кои сакаат да понудат DFS да плати $5m оператор такса, а секој DFS сајт ќе плаќаат $1m добавувачот такса.Државата, исто така, ќе се земе 14% намалување на DFS приходи, што е далеку помалку од предложените 54% данок на вистински пари онлајн коцкање во државата Сен jeux казино en ligne francais. Ким Оддел ' s SB 900 законодавство, но е далеку повеќе од 0% DFS сајтови во моментов плаќаат игра покер само слободни.
Dunbar рече дека неговата сметка, би можеле да имаат слух со Куќата Игри Надзорен Комитет во почетокот на наредната недела.КОАЛИЦИЈАТА ДА се спречи ИНТЕРНЕТ КОЦКАЊЕ ЗАПОЧНЕ НОВ ПЕНСИЛВАНИЈА АД во Меѓувреме, Пенсилванија е преуреди Куќа Игри Надзорен Одбор се очекува да гласаат на Оддел е СБ 900 на седницата во средата (21).Комитетот претседател Rep игра покер без преземете. Јован Payne го претстави свој онлајн коцкање бил и голем број на нови членовите на комитетот се вели дека се барем неутрални во државата се случува на интернет, па работите се гледа нагоре по долг период на стаза.Што ако еден чарли, на Шелдон Adelson-поддржани Коалицијата да се спречи Интернет Коцкање (CSIG) започна нова анти-онлајн телевизија, рекламна кампања во Пенсилванија игра покер на winamax.
Adelson, чија Лас Вегас Песоци поседува државата пазар-водечки Песоци Витлеем казино, е stridently разлика од онлајн коцкање и веќе се поддржани CSIG во финансирање високо пристрасно push-анкети за да го убеди Pennsylvanians дека онлајн коцкање ќе јаде своите деца.На CSIG е нов ТВ спот (видиме подолу) лично цели Payne како некој "работи напорно за да се легализира предаторски онлајн коцкање." На самото место хитови вообичаените 'мислам на деца" глупости, но фрла во стравувања дека постари граѓани се очигледно премногу лековерни да се признае дека не секој спин на слот машина се произведува седум-слика џекпот.Откривање на форми поднесува со Федералната Комуникациска Комисија покажуваат дека CSIG има купи преку $176k во вредност од време на Пенсилванија ТВ канали за воздух на ад.Околу $42k се потрошени на локалните CBS филијалата WHP, со реклами треба да се кандидира во една недела-долго блиц на локално и на национално вечерните вести telecasts, 60 Минути, Елен, Опасност, NCIS, Сина Крв и на Крајот се Покаже со Стивен Колбер.Велат дека тоа ain ' t така, Стивен.. зголемените орел казино ветерани специјални понуди. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre зголемените орел казино трентон се снаоѓаат.