тајната за слот машина победа

Кина е добивање зад Macau е успех.Нова иницијатива во тек е дека ќе се интегрираат во градот економија, како и на нејзините луѓе, со што на Хонг Конг и Guangdong провинција во Кина.На потег ќе видите две Специјални Административни Региони (SAR) на Макао и Хонг Конг, заедно Guangdong, се составен дел на она што е наречена "Guangdong-Хонг Конг - Macao Поголема Bay Област," или едноставно "Поголема Bay Површина (GBA)." Кина објави план за GBA оваа минатото понеделник, Надворешниот План за Развој за [GBA]." Според Унија Игри аналитичар Грант Govertsen, кој зборуваше за GGRAsia на тема, "на Крајот на краиштата, тоа е доаѓањето на посетители кои ќе се вози на раст на Макао и ефикасно комбинирање на Macau во други јурисдикции од Поголема Bay Област само може да резултира во значително повеќе визитација во и надвор години." Govertsen понатаму изјавил: "Ова е точно причината зошто тоа е речиси невозможно да не биде нахакан на долгорочни приказна во Макао." Во текот на Кинеската Нова Година празник период на почетокот на февруари, Макао видов зголемување на посетителот пристигнувања од 26.6% во однос на истиот период минатата година.Тоа беше прв пат на градот видов над еден милион пристигнување за период.На GBA, исто така, вклучува Хонг Конг-Zhuhai-Макао (HKZM) Мостот што го поврзува три области.Мостот е да им помогнеме да се бутам на GBA план и веќе има докажано да биде составен дел во пораст во визитација на Макао.Мостот допрва треба да биде докажано фактор во зголемувањето на коцкање приходи во Макао, но овој, најверојатно, ќе се промени во иднина.Како Кредит Свис, AG, истакна минатата недела, "и Покрај не генерирање на непосредна игри приходи, ова треба да го отвори патот за долгорочниот раст како казина постепено се претворат во вредни играчи." Govertsen исто така, укажува дека Macau е подготвен за голема долгорочен раст.Тој кажа GGRAsia, "Со планови за во продавница за соседните Hengqin .. тајната за слот машина победа. одеднаш Macau плус Hengqin станува многу повеќе како Лас Вегас плус Орландо, кој понатаму ги поддржува долгорочно приказна [на Макао]." Голем број на не-игри проекти во моментов постојат во Hengqin, со многу повеќе за допрете за да се додаде.На Макао-Hengqin врска на крајот ќе биде значаен возење фактор за меѓународниот туризам во областа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тајната слотови без депозит бонус.