Petit Manoir Du казино Piscine

Кинеската Нова Година не се докаже да биде многу среќа за Среќен Змеј, во Лас Вегас' најновите казино и неговата неодамна shuttered.Во петокот, првиот ден од Годината на Куче, Кинески-тематските казино поднесе барање за Поглавје 11 за стечај заштита, за помалку од една година и половина после големото отворање.Среќен Змеј затвори својата казино подот во почетокот на јануари, тврдејќи дека тоа е "repositioning," иако гласините за финансиски тешкотии биле вителот од крајот на 2017 petit manoir du казино piscine. До средината на јануари, а затварање аукција беше објавен среде вести казино е инвеститорот, Андреј Fonfa, имаше defaulted на $90 милиони евра кредит, која тој земени во пролетта на 2016 година со компанија наречена Покриена со Снег Капитал зошто ви е двојно надолу во blackjack. Fonfa претходно тврдеа дека проектот бил "целосно финансиран," во голема мера преку $89.5 милиони евра во кредити од 120 Кинески семејства кои бараат американско државјанство.Според програма наречена ИО-5, странци кои инвестираат $500,000 во потфати кои создаваат работни места може да добијат постојана зелена картички, иако тие сега може да биде во опасност.Среќен Змеј започна со многу фанфари во ноември 2016 година, најавена како прв Лас Вегас казино да понуди еден "автентичен" Азија начин на живот и искуство.Надежи беа, тоа ќе привлече профитабилен Азија VIP сегмент, како и здрава парче од Азија жители на пазарот.Но, се чини дека сите фенг шуи и korubta свинско месо во светот не би можеле да предизвикаат висока ролки за патување до Газа е северниот крај да се најде казино, подвиткано далеку на unfashionable Западна Сахара Авенија.Играчи кои не се направи патување се пожали на сиромашните comps, кој го навести за казино што беше финансиски протегала и пребројување на пени.Како нов, самостојни бутик операција, Среќен Змеј едноставно не можеше да се натпреварува со comps понудени од страна сака на Бојд и Станици, кои ќе се грижат за Азија локалните пазарот.Бидејќи не успеа да ја фати својата намера сегмент, Среќен Змеј беше оставен без План Б зошто да се провери во покер. Според судот трудови поднесени петок, Среќен Змеј влезе глава 11 стечај "да се зачуваат работните места, платите на своите доверители и да се обезбеди сигурност на пазарот." Одморалиштето во моментов вработува 98 луѓе.Управување со рече стечај судот, што е спротивно на планираните затварање аукција, беше "најдобра можност ... да ја зачува и да го зголеми" вредност.Според стечај трудови се гледа од Лас Вегас Преглед-Весник, Среќен Змеј беше во вредност од $143 милиони кон крајот на минатата година.Треба да се купувачот биде најдена, тоа е веројатно дека тие ќе се обиде да направи значителни промени и прошири одморалиштето е целниот пазар.Но сега за сега, додека казино подот и неколку ресторани се затворени за бизнис, хотелот и дел од неговите удобности остануваат отворени.На стечај поднесување не се очекува да ги нарушите овие операции.локација загинаа.Некои ресторани се отвори?Казино?Значи она што се случило со аукција?Дали некој го купат?Здраво Г-дин Страна, затварање аукција беше откажа затоа што во казино се применуваат за поглавје 11 за стечај наместо.Недели по отворањето, сите менаџментот, врвните готвачи и клучните вработени се намали или да се излезе.Ова место беше шарлатан од еден ден. зошто ви се свитка во покер.