коцкање сајтови слотови од најголемите во светот

Carey Katz се пресели во пресрет на Том Marchese во сите времиња Аријата High Roller ITM листа. Иван Luca – $88,560 5 коцкање сајтови слотови од најголемите во светот. Christner е во ред fettle по освојувањето на $100k Супер Висока Ролери за $1.4 m само пред SHRB, и земајќи петти во $10k High Roller на Венецијански.Исплати 1 situs џуди слот преку linkaja. Дан Смит – $413,280 2 situs џуди слот uang asli. Бил Klein – $127,680 4 situs џуди слот индонезија е најголемата. Бен Tollerene – $54,720 6. Кристијан Christner – $332,712 2 колку е nokia 2.2 во слотот. главниот лик во Крис Parnell, ѕвездата на сабота Навечер во Живо и 30 Rock, и Jared Lapidus потребно за полнење на megaphone.Тоа е смел и храбар потег од страна на Покер Централна.Тоа е, исто така, потег што доаѓа од лево поле.Јас очекував на Светската Серија на Покер (WSOP) и Супер High Roller Сад (SHRB) покриеност.Знаев дека Pokerography беше хит и понови епизоди кој сака на Џони Чан, Бајрон Kaverman, и Лив Boeree беа во подготовка.Но ова?Ова е нешто сосема поинакво.Новиот покаже емитува некаде ова лето.Кристијан Christner и Ден Смит ги Собереш Аријата High Roller Победи јас се прашувам колку долго ќе трае за Аријата и Покер Централна да го вклучите Аријата Висока Ролери во формат кој работи на PokerGO?Имаме два повеќе настани да се фатите како Висок Ролки одат во потрага на некои многу потребни покер-пукнатината помеѓу bricking секој настан на WSOP служи нагоре.Германците продолжија да се четка во еден $25k настан се одржа во петок.Кристијан Christner победи своите сограѓани countryman Koray Aldemir во главите-up акција да преземе $332,712 првата награда. Cary Katz – $49,200 Имаше 41 учесници.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку е nokia 3.2 во слотот.