Riverwind казино театар седење табелата

Ознака за земја договор за Argentinean инвеститорот Full Tilt Покер матична компанија Рационално Група е избран Leander Игри следниве конкурентна понуда на процесот за обезбедување на казино игри платформа и игра содржини како што се проширува од онлајн покер само да онлајн казино игри.Техничка интеграција веќе почна и ќе потпора Leander е LeGa платформа за лансирање на ексклузивни игри заедно со избор на игри од Leander партнерот портфолија riverwind казино театар седење табелата. Full Tilt дополнително ќе започне нов трети лица содржина од голем број на "бутик" игра програмери, изјава рече.Спроведување на блек џек и Рулет веќе е во тест фаза на Full Tilt платформа, додека лансирањето на Leander е LeGa платформа се очекува оваа Пролет. "Ова е значаен договор за Leander", рече Leander главен извршен директор Стивен Matsell riverwind казино победи загуба изјава. "Ние сме исклучително горди што Рационално Група е призната Leander како стратешки партнер да се движи напред со овој неверојатен проект. "Ова партнерство ќе се промени Leander позицијата во рамките на пазарот од "нова дете на блок" на сериозен кандидат.Ние сме една мала, но посветен тим кои живеат и дишат доставување на најдобри игри е можно и овој договор е сведоштво за квалитетот на нашата понуда.Ние сме возбудени за следните неколку месеци, како што ние работиме на нашиот најголем потфат to date." "Leander е лидер во нова генерација на гејминг платформи", рече Сем Hobcraft, Директорот на Казиното за Рационално Група нови agua caliente казино cathedral city.

"Тие се паметни, креативни, пргав и комбинираат брзина на пазарот со технички квалитет." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година њу ејџ моќ банка слот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] нови анти коцкање закон филипини.