казино Salies Du Salat ресторан

Seminole Хард Рок Hotel & Casino Тампа ќе отвори своите врати во четвртокот на 7 стр.м.Одморалиште, најголемиот од племето има шест казина во Флорида, е затворена од 20 Март казино salies du salat ресторан. На Seminole Племето на Флорида вели дека integrated resort ќе отвори своите врати под строги здравствени и безбедносни упатства и зголемување на чистење мерки.Хард Рок соработува со Ecolab да се развие својата "Безбедно и Звук" програма, кои ќе бидат распоредени низ сите шест Seminole во сопственост на казина во Сонце Држава.Хард Рок и Seminole Игри направија огромна посветеност на санитарни протоколи и безбедност-прв менталитет за двете гости и членови на тимот", изјави Џим Ален, главниот извршен ДИРЕКТОР на Seminole Игри и Претседател на Хард Рок International евтини рулет маса. "Ние сме прави сигурни дека нашите места се безбедни и здрави, па и на нашите гости и членовите на тимот има мир на умот, кога ќе се вратат." Хард Рок Тампа, еден од најголемите казина во сад, има игри кат мерење 245,000 квадратни метри, кој речиси 5,000 слот машини и 170 маса игри, плус 46-табела покер соба.Хотелот нуди 800 соби.Не reopening датуми беа објавени за племето други казина.Тие се: Seminole Хард Рок Холивуд, Холивуд Seminole Игри, Seminole Бинго Казино во Брајтон, Seminole Казино Immokalee, и Кокос Крик Казино.Враќање гости да Seminole Хард Рок Тампа ќе се најде сосема ново искуство.Сите гости и вработените ќе бидат дадени температура се провери пред да се влез, и оние надминува CDC насоки ќе биде оневозможен.Сите гости ќе бидат обврзани да носат маски, кои ќе бидат обезбедени за оние кои не го имаат еден.Илјадници слот машини ќе остане исклучен да се промовира социјално дистанцирање, Плексиглас и бариери ќе одделни играчи на маса игри и покер маси.Казино кат ќе се одржи на максимум 50 проценти вработување, рака санација станици ќе биде на располагање во текот на казино и одморалиште, а воздухот ќе се почесто кружи низ сопственост е биполарно јонизација систем кој е дизајниран да се елиминира вирус честички.Конечно, повеќе од 100 членови на тимот се доделуваат на новите "Безбедно и Звук Чисти Тим." Оние работници што ќе бидат наменети за чистење и дезинфекција површини, со посебен акцент на високо-допир области.Ресторани отворање четврток вклучува Хард Рок Кафе и Пораст Кујна & Дели.И двете ќе се отвори во намалени капацитети.Американската коцкари се чешање да ги тестираат своите среќа повторно.Голем број луѓе се гледа на прв казина, за да се отвори во Вашингтон, Калифорнија, и Арканзас.Ален очекува истата во Флорида.Ние сме предвидување многу големи толпи," Ален рече неодамна на Фокс Бизнис за продажба. "Видовме некои дупки во други држави, и искрено, тома се огромни.Ние ќе бидеме подготвени за тоа, како што е нашата максимален капацитет дека ние се случува да се одвои околу 50 проценти." "Ние сме повеќе загрижени со третиот квартал, четвртиот квартал, првиот квартал на следната година," Ален продолжение евтини соби во близина на казино winstar. "Мислам дека по првичниот затворен-до побарувачката е зад нас, тогаш се поставува прашањето," Што е зачестеноста и достапни дискреционите приходи за да се дојде до некоја забава установа како интегрирана опција?'" евтини простории на вртење камен казино.