друго име за блек џек крстозбор поим

Меѓународни Игра Технологија е подготвен да се премиера "Американски Идол" на Facebook, и сака играчи за да еден ден облог на интерактивни верзија на слот машина и на Интернет.Додека државните и федералните пратениците инчен заедно кон легализација на онлајн игри, се IGT и на казино индустријата други големи слот машина одлуки се веќе поставата за парче од потенцијалните акција.И кога станува збор за иднината на оние кои ги обезбеди технолошки коските на гејминг индустријата се дебатира, само прашање е колку од иднината на онлајн награда тие ќе сакаат.Аналитичарите и инвеститорите шпекулираат отворено дали слот машина компании и други игри производ продавачите ќе бидат задоволни само за да се обезбеди содржини за казино оператори за користење на нивните Интернет игри веб-сајтови.Тие се прашувам дали опрема одлуки се подготвени да управуваат со нивните Интернет игри портали и потенцијално се натпреваруваат на интернет со истиот казино компании кои ги купат нивните слот машини друго име за блек џек крстозбор поим. "Ние не очекуваме интерактивна бизнис да станат потранспарентни со текот на времето како резултати почнат да се избувнал одделно." Credit Suisse игри аналитичар Џоел Simkins, по серија на инвеститорот средби со IGT управување со минатиот месец, рече дека некои од компанијата големи казино клиенти имале пожалиле на слотот за создателот како потенцијален конкурент друго име за казино ноќ. Брајан Sandoval Гејминг Политика Комитет.

IGT веќе има присуство во Европа.Минатата година го плати $115 милиони за Entraction Стопанства, шведски онлајн покер мрежен оператор, IGT Главен Извршен Директор Patti Харт кажано Кредит Свис инвеститори дека повеќето од компанијата казино оператор односи остануваат силни, и дека било каква загуба во игри купени од страна на IGT е задоволни клиенти нема да се пробие на билансот на состојба тајните за освојување на слот машини. Bally и ривал Aristocrat потоа се согласија за споделување на онлајн покер мрежа и онлајн слот содржина во САДИсто така, табела игра и коцкање опремата добавувачот Shuffle Господар рече дека тоа е трошење на речиси 30 милиони долари за да купи Ongame Мрежа, една од водечките бизнис-на-бизнис онлајн покер услуги, од bwin.партијата на Услугите Austria. "Имаме направено значителен напредок во нашиот развој на технологијата и забавни содржини база, која ќе им помогне на нашите клиенти отклучување на новите можности што се нудат преку онлајн способности," WMS Претседателот Orrin Edidin рече кога Waukegan, Болен.-врз основа слот машина производител се применуваат за Невада Интерактивни игри лиценца минатиот месец.Прашањето појави во јануари, кога индустриски лидер IGT рече дека ќе потроши 500 милиони долари за да се стекнат со социјална игри на услуги Двојно Надолу Интерактивни, која се разви Facebook е Двојно Надолу Казино тајните за освојување на слот машини. "Државите се повеќе и вокал за своите права," Дојче банк игри аналитичар Андреј Zarnett кажано инвеститори.