тајните за освојување на слот машини

Wesfarmers, операторот на Coles и други малопродажни брендови имаат наводно, бараат да ги извршуваат штета-превенција модификации на својот покер машини, инаку позната како "pokies".Тоа е побарано пет pokie производители, вклучувајќи Aristocrat Слободно време, за да им помогне во обидува на игри со максимален облог на АУ$1 тајните за освојување на слот машини.
Сите на операторите одбија, очигледно повикувајќи трошоци.Слично на Woolworths, Coles е голем играч во коцкање индустрија, кои работат во pokies преку своите хотели, со повеќе од 3,000 машини во Квинсленд и Јужна Австралија.Сепак, Coles чини да биде малку повеќе загрижен за овие машини' потенцијал за штета отколку своето мало ривал тајните за освојување на слот машини. Woolworth има околу 12,000 слотови и има цврсто одби да се наметне граница.На трговските асоцијации, Игри Технологии Асоцијација (GTA), веднаш да издаде изјава во која се наведени трошоците за предложената трансформација, тврдејќи дека тоа ќе изнесува околу АУ$3bn.На GTA е Главен извршен директор, Рос Ferrar коментари: "Како дел од овој ангажман, GTA членови ги предлага широк спектар на штета minimisation мерки веднаш на располагање, кои се широко прифатен од страна на други оператори и места тајни за голема победа на слот машини. "Тие вклучуваат машина врз основа мерки, систем на мерки (доброволно пред-посветеност, подобрени играч информации прикажува и аларми) и местото на одржување базиран на програми." Ferrar додава: "Тоа е неоспорен факт дека Австралија има меѓу најниските најмногу облози во светот за покер машини и дека брзината на игра во Австралија е меѓу најмал во светот.Нашата индустрија останува посветена да напредува штета minimisation иницијативи каде што се прикажани да бидат ефикасни." Наводно, доколку производителите продолжи да се создаде пречки, тогаш Wesfarmers ќе излезете од индустријата.Драстично се движи како што ќе се стави понатамошен притисок на сектор во кој е постојано под напад од голем број на различни агли. тајните за освојување на казино слот машини.