тајни за голема победа на слот машини

Филипини Претседателот Rodrigo Р тајни за голема победа на слот машини.

Duterte започна со агресивна кампања за кршење на одредување на трговија со дрога и да се исчисти полето за коцкање индустрија во земјата.На Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) одлучи да оди по PhilWeb Корп кој беше најголемиот оператор на e-бинго и e-игри за локалното население. PhilWeb Корп, која е во сопственост на Филипините милијардер Роберто Ongpin, беше во можност да ги обноват своите игри лиценца по Андреа Domingo, претседавачот на PAGCOR одби обновување на дозволата по налог на Duterte.Претседателот изјави дека двете Ongpin и PhilWeb Корп се прави многу пари од страна на таргетирање на сиромашните Филипинци кои продолжија да се коцка со надеж за победа големи пари и имаат подобар живот.Не-обновување на PhilWeb Корп гејминг лиценца се очекува да чини речиси 5,000 вработените на своите работни места тајните за освојување на казино слот машини. PhilWeb Корп и Ongpin се стави напред голем број на предлози за PAGCOR во обид да се добие на компанијата лиценца обновен, но ниту еден од тие предлози успеале досега во добивање на одлука обратна.Еден од оние предлозите вклучуваа воведување на мобилен лото обложување систем наречен PAGCOR Текст Bonanza.Лотарија систем ќе им овозможи на bettors да текстуална порака нивните избрани лотарија броеви да PhilWeb-PAGCOR сервери со користење на услуги од мобилни оператори во земјата. PhilWeb Корп изјави дека со одобрување на PAGCOR Текст Bonanza лотарија систем, компанијата може да продолжат да работат и да обезбедат вработување на речиси 5,000 Филипинци.Сепак Domingo отфрли овој предлог се наведува дека иако тоа беше тешко да се видат толку многу на компанијата на вработените ги губат своите работни места, немаше ништо што PAGCOR би можеле да направите за да им помогне на другите отколку ги поканува да се применуваат без оглед на ставовите се во моментов на располагање со државниот игри регулаторот правила на играта 21 блек џек. Ongpin имаше порано изјави дека тој е подготвен да се откаже од својата P20-милијарди долари се проценува PhilWeb Corporation акции да PAGCOR во обид да фонд на Претседателот Duterte е кампања за дроги.Во соопштението, Ongpin рече: "се Додека еден би можеле да се согласат дека коцкање е пожелно, ништо не може да биде повеќе precocious од дрога закана која ги уништува многу ткаенина на нашата младина и нашата општество и кои се восхитувачки, Претседателот е избран да биде негов прв приоритет.Јас сум цврст верник во Претседателот вози против дрога закана.И како што истакнал, елиминација на дрога господарите и дрога pushers нема да успее, освен ако ова не е надополнет со ефикасен лек за рехабилитација програма" правила на играта на блек џек.
PhilWeb Корп е, сепак, да се реагира на одбивањето на PAGCOR Текст Bonanza предлог и неодамна поднесе изјава со Филипините Берза во која се наведува дека тоа е принудувајќи 216 вработени на отсуство, додека продолжува да работи со PAGCOR да се види дали тој може да ги обнови своите игри лиценца. правила на craps казино.