она што не омк се залагаме за во покер

Во Јапонија, домаќин на странски коцкање оператори се, наводно, се случува надвор во надеж дека ќе обезбеди една од трите казино лиценци кои се случува да бидат достапни следниве минатиот месец ратификација на Интегриран Одморалиште Спроведување на Законот.Осака смета премиерот кандидат: Според понеделник извештај од Ројтерс услуга, град Осака се гледа како одлична локација за една од наредните интегрирани казино места поради силна локална политичка поддршка, поддршка на бизнис заедницата и достапноста на голем сајт.Откако неодамна ја гледаат својата економска моќ слабее во однос на Токио, метропола на некои 2,7 милиони луѓе се надеваат дека толку голем објект може да помогне за зголемување на туризмот и да ја доведе во многу потребните пари.Осака е заинтересирани за идејата на лоцирање на интегриран казино одморалиште на Yumeshima Остров, кој бил изграден во 1970-тите години кога јужниот дел на градот dockyard области беа преплавена со сино-јака работни места кои се вклучени во производство на бродови и хемикалии.Овој години се забележува најголем дел од овие индустрии се движат во странство со градот лидери сега со надеж дека ќе донесе коцкање местото на вештачки остров од 2024 она што не омк се залагаме за во покер.

Гувернерот на Префектурата Осака, Ichiro Matsui, да Ројтерс.. што значи шансите значи во коцкање. "сакам да правилно воспитување на туристичката индустрија во Осака, како еден од неговите столбови.Тоа е природно дека ние треба целосно да се отвори и да бидете сигурни дека граѓаните нема да имаат сомнежи за unfairness или корупција.Нема сомнение многу пари ќе бидат вклучени и дека тоа ќе биде голем бизнис." Состаноци а-многу: Како такви, Ројтерс објави дека Осака функционери биле средба со домаќинот на странски казино оператори во напредувањето на подигање еден да се кандидира својот предлог за коцкање место и правење на лиценцирање на теренот до централната власт.Во надеж дека на currying корист, извршни директори од некои единаесет коцкање фирми се сретна со Matsui 25 пати во текот на 77 месеци од јануари 2012 година она што не опсесивно коцкање значи. Покрај тоа, вести услуга се изјасниле дека претставници од Matsui канцеларијата имале речиси 120 слични средби со такви странски фирми од Мај минатата година со Melco Летувалишта и Забава Ограничен, MGM Места Меѓународни и Лас Вегас Песоци Corporation смета за пред-тркачи.Ова се должи на неодамнешната декларации од секоја дека тие ќе бидат подготвени да потрошат најмалку $10 милијарди евра, за да се донесе интегрирана казино одморалиште на 173-акра дел од споменатите остров во Заливот Осака.Глобалниот Развој Извршен Заменик-Претседател за MGM Места Меѓународни, Ед Bowers, да Ројтерс.. колку правопис слотови паладин.
"Токио не покрена својата рака [и] Yokohama не покрена својата рака.Осака ја зголеми својата рака." Годишен Осака казино приходи би можеле да погоди $4 милијарди долари: Ројтерс објави дека Галакси Забава Група, Цезар Entertainment Corporation и Genting Сингапур Ограничен се исто така меѓу странски казино фирми се борат за правото да се кандидира на предложените Осака место, која финансиски услуги фирма Морган Стенли предвиде може да резултираат со годишни приходи до $4 милијарди долари. колку правопис слотови warlock.