змеј потрагата 11 казино награди Octagonia

На Fontainebleau, Лас Вегас' високи споменик на рецесија, е продаден повторно.Милијардер Карл Icahn објави во вторникот дека тој се продаваат делумно изграден, mothballed хотел кула од северна Лента за $600 милиони евра за недвижности инвестициски фирми Witkoff и Нови Долина.Во најмала рака, на продажба е windfall за Icahn.Тој го купи имотот за околу 150 милиони долари за време на рецесија и, според поранешниот листата брокер за хотел, Icahn купиле поглед невидени и не знам што тој ќе прават со него.Лента хотели и туристички оператори велат дека тие не се гледаат забележува откази, или екстензии, бидејќи на екстремни временски услови во Тексас змеј потрагата 11 казино награди octagonia. "Во тоа време нашите Вегас својства се гледаат минимално влијание од Ураганот Харви но разбирам дека нашите гости може ќе треба да откажете или да ги прошират своите останува," рече Ричард Broome, извршен потпретседател на односите со јавноста и комуникација на Цезар Забава Корп "Ние ќе работиме со секој гостин кој треба да се прават промени на својата резервација и ние да ги поттикне да се јавите во хотелот пред шалтерот за понатамошни информации." Додека Тексас е втората најголема држава од страна на населението во U змеј потрагата 11 казино. со 28 милиони луѓе, неговите жители сметка за мало парче од Лас Вегас посетител пита.Според Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган, 42.9 милиони луѓе посети Лас Вегас минатата година.Речиси 1.7 милиони луѓе летаа во Лас Вегас минатата година од Тексас, околу 10 проценти од сите домашни воздух патници за градот, според посетители орган.Само Калифорнија испратени повеќе патници со авион.Брајан Kroten, потпретседател на маркетинг во Одметник Хеликоптери, која нуди летови во текот на Лас Вегас, рече Тексас жителите не се клучните демографски за нивната услуга.Јужна Точка, која е домаќин на две equestrian натпревари во почетокот на септември, рече оние претстојните настани главно да привлече луѓе од Западните држави.Не се сите одложувања и откажувања имаат негативно влијание народи' животи.Еден Тексас неколку планираат да го прослават нивната свадба годишнината на Заливот на Мексико оваа недела.Поради бура, тие одлучија да патуваат во Лас Вегас и посета на место каде тие стапиле во брак пред 15 години, рече Блаже Linn, на свадба, консултант на Viva Лас Вегас дека се сретна со неколку во понеделник. покер 100.