нови пустината дијамант казино Glendale

Со речиси две-третини од NHL регуларната сезона одново, Вегас Златна Витези се легитимни кандидати да победи на Стенли Купот според oddsmakers.Шансите учтивост на OddsShark.com во Моментов седи како втор избор да ја воочи големината и Купот на +650 (залог $100 за да победи $650), Златна Витези главата во вторник посета на Питсбург Пингвини со двоцифрена поени доведе во Пацифик Дивизијата и најдобар рекорд во Западната Конференција.Вегас е 3-1 на шест игра патот патување кое вклучува matchups со сите тимови во плејофот кандидат.Во меѓувреме, две-време одбрана Стенли Купот шампион Питсбург почнува да ги собереш пареа и си поигруваше со Вашингтон Метрополи за доведе во Градското Поделба.На Пингвините се наведени на +1200 да победи нивната трета Првенство во ред и шестиот целокупната заедно со Метрополи, Нешвил Предатори и Торонто Јавор Лисја.Во прилог на Јавор Лисја, Атлантскиот Поделба може да се пофали две од првите три екипи на обложување одбор во Тампа Беј Молња и Boston Bruins.Молња се на +600 фаворити за да победи нивниот прв Стенли Купот како што тие ќе продолжат да се водат во NHL поени по Сите ѕвезди да се Прекине.Но Bruins се веднаш зад нив во добро како +800 третиот избор да победат во Чаша, кој ќе биде нивниот седми во франшиза во историјата.Предатори се обидува да направи Стенли Куп финалето во последователни години, а тие со нетрпение да биде еден од најдобрите challengers за Златниот витешкиот ред во Западната Конференција.Нешвил се пресели во врска со Winnipeg Авиони на врвот на Централната Дивизија по рели за 5-4 прекувремена работа победа над Њујорк Островјаните во понеделник.Авиони заврши силна минатата сезона, но пропушти плејофот, и тие се +1400 да победи на Купот на оваа година.Претходната последниве Стенли Купот на елисејските во опасност од недостасува postseason вклучуваат Чикаго Blackhawks и Лос Анџелес Цареви, кои се двете +3300 да победи на Филџанот.Кралевите се поблиску до Вајлд Карта место во Западната Конференција од Blackhawks сега, иако секој тим се уште има многу работа да се направи со цел да заработат на плејофот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нови пустината дијамант казино glendale.