тој изгубил сите пари во коцкање првенствено затоа што на неговата Avarice

Извори реков CalvinAyre.com дека долго-крчка во трговијата војна помеѓу Антигва и сад се спрема да оди термонуклеарна.За оние од вас кои сте биле под карпа за изминатата деценија, еве на Карпи: Антигва се верува на САД напор за да се спречи Антигва-лиценцирани онлајн коцкање компании од давање на услуги за да НИ punters беше во кршење на меѓународното трговско право.Во 2005 година, Светската Трговска Организација (СТО) апелациониот тело се согласи, и му кажа на НАС или да ја затвори својата домашна онлајн коњ обложување операции или дозволите Антигва еднаков пристап.Наместо тоа, Америка избра 'ниедно од горенаведените" и во 2007 година на СТО пресуди Антигва беше должници годишен $21m во обесштетување штети.Ако НАС одби да плати, на СТО овластени Антигва да се соберат на друг начин, како што без разлика НАС авторските права на еднаква вредност на годишната штети должници.До овој момент, Антигва одби оваа нуклеарна опција, надевајќи се против да се надеваме дека Америка ќе лак за причина на преговарачката маса, но Антигва очигледно одлучи на време за разговор е завршена.Контактиран од страна CalvinAyre.com, ниту Антигва влада ниту нејзините доведе адвокат во СТО спор, Марк Mendel, ќе го потврди, ниту ја негираат приказна, но нашите извори велат дека тоа е само прашање на време пред детали на нацијата правни стратегија се открива, и CalvinAyre.com ќе биде прв да ги донесе до вас.Во април, Mendel кажано CalvinAyre.com на НАС имале се до оваа точка "едноставно игнорирани" нацијата е добро-вера напори да се донесе за задоволително заклучок за спорот.Ако Антигва се обидува да добие на Америка внимание, ова е вистинскиот начин да го направи тоа, со оглед на тоа што тоа често се појавува на Америка трговска политика е воден од забава conglomerates пеколот, свиткана на казнувањето поединци и групи во кои се имаат олеснето неовластено ширење на филмови, ТВ емисии и музика.Има СТО санкционира 'пират' оперативен отворено во западната хемисфера ќе се вози Америка bonkers, особено во изборната година, во која било прашање станува политизирани.Актуелниот американски администрација веројатно не би се осмелиле да му се даде Антигва што тоа е должници за страв од предизвикување многу на 'bowing да странски сили" реторика од конзервативците.Сепак, ако Антигва акции значи дека НИ е принуден да belatedly признае легитимноста на СТО одлука и да признаеме дека нејзините акции против меѓународниот онлајн коцкање оператори не се во согласност со меѓународната трговија на обврските, што значи ова за тековните прогон против некои од овие оператори?По сите, ако Хауард Lederer може да бараат да користите Dicristina владејачката на неговата предност, може да има не се некои спин-оф на бенефиции од Антигва е победата?Stay tuned.. тој изгубил сите пари во коцкање првенствено затоа што на неговата avarice. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre главниот готвач партија блек џек придружник.