црвениот елен казино слободен врти

Тоа беше уште еден дим ден за јавни игри компании на Лондонската Берза црвениот елен казино слободен врти.

Bwin.партија Дигитална Забава (Pwin) затворен во 127p, само 9p над својот историски ниско ниво црвениот елен казино слободен врти 2021. Pwin сега изгуби уште 10% од својата вредност во текот на изминатата недела на тргување.Акционерите имаат веќе објавуваат нивните exasperation со недостаток на ветената дивиденди, па Pwin execs се очекува одржување претпазливи око на факелот и pitchfork продажбата да се измери повеќе завојувани јавни расположение.На почетокот на април план објавен од страна на Германија е државите да даночни спортски обложувања промет во висина од 16.66% означи почетокот на Pwin е pwummet црвениот елен казино депозит бонус кодови. (Пред спојување со PartyGaming, bwin reaped повеќе од една четвртина од нето приходи од решен, и затоа нелегално, германскиот пазар.) Очајни да се спротивстави на германски држави план, Pwin е фрлена својата поддршка зад состојба на Schleswig-Hostein план за даночните оператори 20% од бруто профит.Во оваа, Pwin може да се најде на 'непријателот на мојот непријател' во Германија фудбалски лига, кој се заканува да ја полните обложување тимови за користење на нивните тела листи (нешто велика БРИТАНИЈА лиги, исто така, се обиделе да заработат на).На Лига разбојници, сепак, се откажат од оваа интелектуална сопственост побарувачката ако членки се согласуваат да ги отворат своите спортски обложување на пазарот на повеќе конкуренција.На друго место на ЗАКОН, Betfair акции изгубени друг 26.5 стр во средата, затворање на 774.5 p, само 4.5 стр над својот сите времиња ниски уникатен казино 10 евра слободни. Betfair започна неделата околу 840p, а потоа Numis Хартии од вредност' Ivor Џонс јавно mused за можна спојување помеѓу Betfair и Sportingbet, која тој helpfully предложи може да се нарече Прилично Спортски.Џонс изјави дека тај-up би имале корист Betfair со обезбедување тоа со "прва класа фиксна-шансите bookmaking производ кој треба да се коло од својот производ длабочина и да се избегне долги, скапи и ризични процесот на градење на тоа внатрешно." Следните Џонс' matchmaking обид, Betfair акции веднаш изгуби 30p, додека Sportingbet изгуби околу 5% од својата вредност.Убаво еден, Ivor.Додека Sportingbet е акции од поврати своите загуби, Betfair нели прикажани сличен капацитет да се враќа.Она што е уште поважно, Betfair е неможноста да се вратат на земјата изгуби од својата £13/споделување на ИПО има побарано широка гласини дека сите не е добро во Betfair е агол offices унијата џек блек џек џин.
CalvinAyre.com води претрес гласини дека извршниот ДИРЕКТОР Дејвид Ју, Калифорнија мајчин, може наскоро да биде јавно во која се наведува неговата желба да се " поминуваат повеќе време со неговото семејство,' ако фати нашите лебдат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre уникатен казино 10 евра бонус.