Bally е казино во атлантик град њу џерси

Oddsmakers во Њу Џерси прифатени евиденција $931.6 милиони евра во влоговите во ноември — на сите времиња најдобар месец за кој било законски пазарот во сад.Тоа е четвртиот последователен месец дека Градина Државата има скршени спортско обложување се справи со снимање.Тоа е добра вест.Има многу лоши.Атлантик Сити е девет казина видов тули и малтер бруто игри приходи (GGR) собори 35% до $146.5 милиони евра.Тоа е повеќе од $77.3 милиони намалување од ноември 2019 bally е казино во атлантик град њу џерси. Во комбинација со $91.8 милиони победи од нивните онлајн казино операции, и $22.5 милиони денари од спортско обложување, на девет казина пријавени ноември GGR на околу $260.8 милиони евра.Ноември означени со 10 отсто во вкупниот GGR од година-over-година ќе се намали за Атлантик Сити гејминг индустријата toaster 2 парче широк слот. "Земја-базирани игри доби земјата во септември и октомври", рече Јане Bokunewicz, координатор на Лојд D. Levenson Институтот за Игри, Угостителство и Туризам во Stockton Универзитетот, да го Притиснете на Атлантик Сити toaster 4 парче широк слот. "Старт на" втор бран " на COVID-19, проследено со њу џерси Извршен Цел 194, која, ефективна Ноември toaster 4 парче широк долго слотови.
12, потребни затворен храна и пијалаци за опции за да ја затворите помеѓу 10 часот и 5 часот наутро, најверојатно придонесе за пад," Bokunewicz додаде.Шеснаесет држави плус DC им се придружија Невада во пресрет на историскиот 2018 Врховниот Суд владејачката што го погоди надолу Сребро Државата долгиот монопол на спортски обложувања.И додека проширување на правни спортски коцкање има само корист Невада — дека државата известување својот сите времиња најдобар спортски обложувања месец во месец ноември со $659 милиони евра во wagers поставени — Њу Џерси се појави како лидер на пазарот.Њу Џерси Gov. Фил Марфи (Г) да се слави вести.ГОЛЕМА ВЕСТ: Нашиот спортски обложувања индустрија уште еднаш да се постави месечни рекорд.Како народот е град на обложување спортски, њу џерси е на вистинскиот пат да се пробие на $1 милијарда/месец mark — создавање на работни места и јакнење на нашата економија," Марфи испратила.На $931.6 милиони wagered, $872 милиони денари беше залог онлајн.Градина Државата oddsmakers се корист од соседните Њујорк одбива да им овозможи на своите четири северот на државата комерцијални казина, кои работат sportsbooks за да се олесни мобилни облози.Како резултат на тоа, многу њујорчани во јужниот дел од државата, вклучувајќи ги Њујорк, вложување во Њу Џерси да ги пласираат своите влогови на своите паметни телефони и мобилни уреди.Интернет игри на среќа не е толку профитабилен за Атлантик Сити казина.Не само што е применет на даночната основа се повисоки од 15 проценти во споредба со осум проценти на игри подови — онлајн коцкари генерира нулта поврзани приходи (храна и пијалок, хотелско останува, забава).Хард Рок беше осамен казино да објавувате година-over-година, тули и малтер добивка во ноември, GGR на Boardwalk сопственост качување 19 проценти $28 милиони евра.Другите не се толку среќни.Казино — GGR Пад *Bally е вклучен сопственост во ноември, затоа нема годишно ниво споредба Атлантик Сити казино профит изнесува $150.5 милиони денари во третиот квартал, а 37 проценти се откажат од Q3 2019. COVID-19 резултираше во Атлантик Сити гејминг индустријата и вработува повеќе од 4,700 помалку луѓе (како на крајот на септември). foxwoods одморалиште казино голф.