Toalha став меса де покер

АТЛАНТИК СИТИ — Милијардер инвеститор Карл Icahn вели дека се бори Адут Таџ Махал казино "речиси сигурно ќе се затвори." -Ќе биде набавувачот на казиното, изјави Асошиетед Прес во четвртокот ноќта дека казино е финансии се поразителни.Четири од Атлантик Сити е 12 казина се затворени и оваа година Таџ Махал ќе биде петти.

Icahn, звучи многу како човек расте уморен од целата тема, рече дека иако тој не потклекнаа на договор тој го направи со сопственикот Адут Забава Установи да се здобијат со Таџ Махал и пумпа $100 милиони во тоа, тој сака тој никогаш не одговори на телефон, кога компанијата прв нарекува му за тоа toalha став меса де покер. "Еден предмет факт е совршено јасно: Таџ е брзо истекува на пари и речиси сигурно ќе се затвори," Icahn изјави за АП. "Reprehensibly, унијата, наместо на работа со, и се обидува да им помогне на компанијата да се задржи Таџ жив, и наместо тоа се прави сè за да ја уништи можноста за зачувување на работните места на над 3,000 вработени." Унија членови рече дека тие ќе picket надвор од казино во петок вечер за да протестираат суд нареди престанување на вработените здравствени и пензиски планови.Трамп Забава одби да коментира.Тоа беше се закани дека ќе го затвори Таџ Махал на Ноември toalha де меса texas holdem.

13 ако за тоа не се добие судија да се ослободи од правење на здравствени и пензиски плаќања за казино на работниците.Тоа сега го ветува да го задржи казино се отвори барем преку ноември.Со децении Атлантик Сити уживаа монопол на коцкање на Источниот Брег.Но, како казина се појави во соседните држави, коцкари најде тие веќе не ви се потребни да се вози или да се прошетаат автобуси да Њу Џерси да се игра слотови или на маса игри.Атлантик Сити е казино приходите падна од $5.2 милијарди долари во 2006 година до $2.86 милијарди долари минатата година, и истата ќе биде значително помалку оваа година со затворачи на најмалку една третина од своите казина.Трамп Забава Места го признава својот финансии се поразителни, но вели дека тоа се прави сé што може да се зачува Таџ Махал и работни места.Тоа претходно предупреди дека тоа беше во опасност да работи надвор на пари во почетокот на декември, пред тоа доби стечај суд судија да го раскине неговиот договор со Локалните 54 на Обедини-ТУКА казино работниците унија.Овој потег ги зачувува компанија $14.6 милиони евра годишно foxwoods одморалиште казино гранд театар седење табелата. Icahn исто така е сопственик на Атлантик Сити е Tropicana Казино и Одморалиште, која тој ја купил од стечај во 2010 година. Во Лас Вегас, тој е сопственик на недовршени Fontainebleau на Лента.Тој рече тој беше одбиена од Адут Забава за поништување на $286 милиони евра во компанијата долг тој поседува и конвертирање дека во сопственост на Таџ Махал.Планот вклучува него инвестирање $100 милиони во казино, но само ако унија договорот е откажана и ако државата придонесува $175 милиони евра во помош — барање веќе се отфрлени од страна на државната Сенатот Претседателот на Стив Sweeney.Порано план, бидејќи падна, исто така, повика на Атлантик Сити да му даде големи даночни олеснувања на компанијата. Icahn рече дека и тој има "одеше во hornet е гнездо тука." "Искрено, неколку од моите советници имаат ми рече дека ако градот и државата, не излезе со пари, тие би се прави ми една голема корист," Icahn рече foxwoods одморалиште казино гранд театар.

"Дури и ако ние се добие отстапки од градот и државата, ние се случува да се изгуби многу пари.Сите мисли, јас сум се обидува многу тешко да се направи ова.Јас не сум." foxwoods одморалиште казино вработување верификација.