не арканзас имаат коцкање казина

Paddy Power само не може да изгледа за да се излезе на свој начин, овие денови, може тоа?Можеби тоа е да стане заробен од страна на идентитет тоа е создаден, или тоа е само изгубени било semblance на чувствителноста на некои работи кои треба да се преземат со најголема сериозност.На Ирски букмејкер веќе доби огромна backlash од своите неуспешниот Оскар Pistorius убиство судење проп се обложуваат ад до тој степен што дури и Рекламни Стандарди Орган се вклучи, reprimanding Paddy за доведување "рекламирање во лош репутација" по ад стана најголем пожали-за велика БРИТАНИЈА реклама на сите времиња, цртање рекорд 5,525 поплаки од читателите.Добро, Paddy подобро се подготвени за свежа серија на жалби по таа се отвори уште еден реквизит дека многу луѓе, особено љубители на животните, ќе најдете како absurdly senselessly.Убиство повторно е централна тема на проп, иако освен наместо луѓе, Paddy објавено нов реквизит на "кој на животните, ќе бидат убиени следниот на Копенхагенскиот зоолошка градина".Ако сте биле следење на вести во последно време, што може да се гледа, се чита, или слушнале за контроверзниот работи што се случуваат во Копенхаген Зоолошката градина овие денови, вклучувајќи euthanizing на здрави животни поради т.н не арканзас имаат коцкање казина.

"одгледување постапки".Претходно оваа недела, данската зоолошката градина стана предмет на големи критики кога го уби четири здрави лавови, која всушност беше проследен и со намерно пукање на здрава жирафа недели.На конкретен инцидент со Marius на Жирафа стана смешно morbid кога зоолошката градина претставници шут на сиромашните животно во главата и потоа dissecting него пред јавноста толпата во која беа вклучени згрозени деца, по што тие се хранат него да зоолошката градина е лавови.Очигледно, дека е сите Paddy Power е потребно да се одлучи да отвори проп залог на она што животните, ќе бидат убиени надвор следниот на зоолошката градина.На зебра беше наменет како фаворит во 5/1, проследено со антилопа во 6/1, поларна мечка во 8/1, тигар во 14/1, и нилски коњ во 40/1 не аризона имаат коцкање казина. Според Белфаст Телеграф, Paddy Power се обидел да преговара за купување на преостанатиот лавови и се обидел да го "спаси" Marius, нудејќи да rehouse него во Ирска каде што ќе се преземат за нов живот како "дербито жирафа" (Навистина, Paddy).Ниту една од тие понуди, наводно, биле прифатени од страна на Улрих Lindegaard Кристенсен, на зоолошката градина продажен менаџер.Така Paddy направи она што таа верува дека е неговата верзија на јавен сервис огласот, отворањето на вложување на проп поради тоа што сакал да им помогне на "привлече дополнително внимание на зоолошката градина".Ние сме повикување на "куцо причина" на оној, и сосема искрено, и сосема искрено, тоа е непријатно affront на друг јавност да трик за да привлече дополнително внимание за да сопствена компанија.Ако Paddy навистина имаше сила да се стави тежина на оние чувства, тоа може да го направи, така и на други начини, а не со користење на убиство на животни како причина за луѓето да се обложи на својот сајт.Во голем број на начини, ова е полошо од Оскар Pistorius убиство судење проп.Ние не сме издавам зборува за убиство во минато време, како што се однесува до моменталната судењето, но и на можноста на друг невини животните убиваат за причините кои се во себе, апсурдно.Да не се излади, Paddy.Целосно не се излади.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не аризона казино се покер.