не аризона закон за данок на коцкање добивки

Во Канада, еден од финансиски watchdogs во потрага за наводите за инсајдерско тргување вклучуваат Дејвид Baazov, поранешен Претседател и Главен Извршен Директор за онлајн игри фирма Amaya, наводно, идентификуван модел на мито и нелегални зделки кои датираат до шест години.Според извештајот од француски јазик Ла Пресе весник, Autorite Des Маршеви Финансиери хартии од вредност регулаторот утврди дека "неколку договори беа достигна" помеѓу Baazov и бројни поединци, вклучувајќи го и неговиот постар брат Џош и поранешен бизнис партнер Крег Levett за "плаќањето на дивиденди" во форма на пари, чекови и луксузни предмети како Rolex часовник.На Квебек регулаторот, наводно, објасни дека овие договори биле "спогодбена пред дела" се случи и се прикажува на "високо ниво на организација и софистицираност" кои се вклучени e-mail размена врска од спецификите на секоја споделување на трансакцијата, така што оние кои се вклучени, може подобро да се пресмета точниот износ на надомест тие ќе добиете не аризона закон за данок на коцкање добивки. Baazov е Торонто-листата Amaya најголемиот акционер со повеќе од 24.5 милиони акции, што претставува речиси 17% од нејзината циркулација на акции, и поднесе оставка минатиот месец, по преземањето на неплатено отсуство на отсуство во Март.Тој се соочува со пет обвиненија за инсајдерско тргување произлегуваат од неговата фирма е купување на Рационално Група за $4.9 милијарди долари со органи, наведувајќи дека тој се користат приватни информации кога тргување акции за компанија од крајот на 2013 година до средината на 2014 година zynga poker buy chips india. Ла Пресе се изјасниле дека Autorite Des Маршеви Финансиери имаше наоѓа некој e-mail од јуни 25, 2014 година, од Isam Mansour, кои работеле како консултант со Levett и Џош Baazov во една компанија со име Blackbelt, што укажува на договор бил инициран да провизиите 10% на било каков профит по доход и на трошоците направени преку insider ги споделат тргување на Amaya е неминовна стекнување на Рационално Група.Регулаторот, наводно, дополнително откриле дека сличен аранжман вклучени на почетокот на 2013 купување на WMS Индустрии за $1.5 милијарди долари од страна на игри на среќа ривал технологија фирма Научни Игри Corporation.На Autorite Des Маршеви Финансиери allege дека Baazov браќа одржа средба на утрото на 16 јануари, 2013 година, по што Џош разменуваат текстови со Levett.Во соработка со сопругата, братот и други confidants, Levett потоа продолжи да се направи занаети кои запленети над $170,000 пред испраќањето на некој e-mail на Josh право "WMS", во која тој напиша дека "тоа е она што ние должиме на вашиот брат.Имам проверка за него утре".Помладите Baazov ја задржа својата невиност, оттогаш инсајдерско тргување обвинувања прв се појави во Март и изјави преку портпаролот Иан Робертсон дека тој беше "беше '"невини" на сите давачки и имаше направено "ништо лошо" и сега "желни да ја презентира својата одбрана во судот". zynga poker buy cheap chips.