Schwalbe блек џек 26 X 2.00

Во текот на изминатите пет години, iGaming индустрија е најдобро партнерските сајтови биле вреднувани на iGB Филијалата Награди за нивните придонеси во развојот на овој сектор на индустријата за игри.Тоа е специјална ноќ затоа што не секогаш се да се даде поради реквизити за луѓето кои работат неуморно да се осигура дека партнерските сајтови продолжи да стане составен пси на iGaming индустрија.На February 8, 2013 IGB Филијалата Награди ќе се одржи во Лондон, а исто како и во годината што е минато, на настанот ќе биде за сите овие луѓе.Поставете да се одржи во Лондон Филијалата Конференција, iGB Филијалата Награди се очекува да се привлечат и над 500 од најдобрите и најпаметните умови во индустријата, многу од нив се веројатно во трчање за награда или две.Додека тие не се скоро доволно кредит тие заслужуваат да бидат од клучно значење за успехот на iGaming индустрија, во оваа ноќ, тие се ѕвезди на шоуто.И ние сме со оние што им даваат аплауз и признавање тие заслужуваат.Се поголем и подобро од било кога порано, 2013 iGB Филијалата Награди ќе дојде со голем број на нови брчки, од кои сите беа направени за да се обезбеди континуирано подобрување на настанот.За еден, на вечер ќе деби нова награда категории, вклучувајќи ги Повеќето Подобрување на Филијалата на Програмата, кои ќе бидат дадени на филијалата на кои е прикажан на повеќето, добро, подобрување, во услугата, презентација и функција во изминатата година.Но, тоа не е единствената награда што ќе биде нагоре или ја зграпчува.Оваа година, iGB Филијалата Награди ќе продолжи да награда за Најдобар Партнер на бројни игри под-категории, вклучувајќи покер, казино, спорт, бинго, и финансиски.Но, секако најважните, или во најмала рака, престижна награда е Најдобар Целокупната Филијалата, а титулата ја освои минатата година од страна на Oddschecker.com.На iGBAA, исто така, ќе ја признае Најдобри Целокупната Филијалата на Менаџер на годината (победи од страна на Nigel Ridgway на bet365), како и доделување на најдобар менаџер за секоја од споменатите игри под-категории.Најдобар Affiliate Програма, исто така доаѓа со слични set-up – еден победник за секоја од игри подкатегории и севкупен победник, која беше повторно го освои минатата година од страна на bet365 schwalbe блек џек 26 x 2.00. Еден пар на Најдобар Дебитант награди, исто така, ќе биде предаден, еден за Филијалата и еден за Ваквата Програма.Минатата година, оние награди беа scooped од страна на Goal.com и ComeOn!, соодветно.Заокружување од листата на награди кои се закажани да се даде во 2013 iGBAA вклучуваат прва Повеќето Подобрена Affiliate Програма Награда, Најдобар iGaming Филијалата Мрежа Награда (претходно освои Приходи Пристап), На Лу Fabiano Награда За Најдобар iGaming Заедница (победи со GPWA), и Најдобро Платен Систем (победи со NETELLER).За втора година по ред, iGB Филијалата Награди ќе се одржи во Пивара, која се наоѓа на 52 Chiswell Улица, EC1Y 4SD.Коктел прием клоци исклучите вечер во 8 часот проследено со раскошни три-се разбира, фестивал вечера.Од таму, ноќта забава ќе започне и по која, главниот настан, дами и господа, официјално ќе започне.И не би го знаеш тоа, организаторите се оставајќи една конечна изненадување, бидејќи на церемонијата ќе биде домаќин на hilariously забавна комичар.Остатокот увери, 2013 iGaming Бизнис Огранок Награди повторно ќе биде ноќ за возрасти, во чест на најдобриот на индустријата и давање еднакви пофалби за идни двигатели и shakers на бизнисот.Одлична ноќ сите околу себе, ние се каже!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre schwalbe блек џек 26 x 2 10.