покер ноќ во инвентар пареа клуч

Гејминг индустријата привлече освојувањето рака на национално ниво оваа недела, со големо гласови во шест држави за правни спортско обложување или казина.Гласачите оваа година се одобрени од спортско обложување во Мериленд, Луизијана, и Јужна Дакота.Казино проширување победи во Вирџинија, Небраска, и Колорадо.Денот на одржување на изборите поддршка за правни игри покажува повеќе луѓе се прифати индустрија кои некои се гледа негативно, експертите велат покер ноќ во инвентар пареа клуч.
"Се чини дека Американците стануваат се повеќе и повеќе задоволни со легализација на коцкање," казино историчарот Дејвид Шварц, изјави Асошиетед Прес.Џим Cramer, домаќин на CNBC е Луд Пари, рече држави се види главата на даночните пари од претпријатијата, како што се спортски обложувања. "Многу држави сакаат дека даночните приходи," Cramer рече во средата на шоуто слободни слотови без депозит бонус. "Токму сега тоа се случува да се bookies.Гласањето во Луизијана овозможува спортски обложување во 55 парохии, каде што жителите поддржа иницијативата.Мерката не успеа во девет главно северно-централниот парохии.Пред спортско обложување може да се случи, законодавците мора да се постави на даночната структура и регулативи.Што се очекува да се случи наредната година.Во Мериленд, на спорт-обложување ливче објект доби повеќе од 66 отсто од гласовите.Овој исход поплочи патот за пратениците да го одобри законодавството на оданочување и да ги регулираат индустрија.Гласањето во Јужна Дакота, му овозможува на историски град на Deadwood и на државата 11 племенски казина да понуди спортски обложувања слободни слотови без депозит потребни. Cramer рече на Луд Пари што спортско обложување е "преземање на земјата од страна на невреме." Спортско обложување помина мејнстрим", рече тој.На Денот на одржување на Изборите од резултатите се "огромна победа" за индустријата, со "пазар-се движат импликации", рече тој слободни слотови без депозит. Cramer истакна дека DraftKings, Penn National Игри, и MGM Одморалишта се во позиција да се има корист од последните ширењето на спортски обложувања шансите за победа во покер. "Тие се оние кои со најдобри шанси да профитира од овие нови држави", рече тој.Правен спортски wagering е оперативна во 19 држави и Областа Колумбија.Овој број ќе се зголеми на 22 кога Мериленд, Луизијана, и Јужна Дакота започне прифаќање на влоговите.Спортско обложување е одобрен во Вирџинија, Северна Каролина, и Вашингтон, но се уште не е стартуван.Исто така во вторникот, Virginians одобрени казино коцкање во четири градови.Небраска гласачи се согласи да додадете казино игри во шест коњ песни.Гласачите во Колорадо одлучи да се елиминира $100 wagering границите на казина во Централниот дел на Градот, Black Hawk, и Осакатува Крик.На Колорадо гласање, исто така, ќе додадете игри како што се baccarat и keno во казина.
"Во прилог на казина во Вирџинија и тркачката патека казина во Небраска покажува дека казино-стил коцкање е на upswing, како и," Шварц рече.Како игри се проширува на целата територија на земјата, Лас Вегас има grappled со туризмот рецесија од почетокот на coronavirus пандемија во Март.Една од главните одморалиште на Лас Вегас Лента, Бис во Дин Лас Вегас, е затворена во вторник и среда поради низок барањата на потрошувачите.Ова вклучува игри области и хотел.Уште еден хотел-казино на Лента, Парк MGM, најави тоа е затворање само на хотел дел од неговиот имот во текот на средината на неделата.Ова затворање, исто така, е побарано од страна на ниско midweek побарувачка, се очекува да трае во декември. рулет шансите казино.