шансите за победа во казино

Четворица мажи се согласи да се изјасни за виновен, во федералниот суд во Мисисипи за нудење поткуп за да каунти шериф и поранешен корекции комесар.На мито вклучени еден-време понуда на $2,000 во казино чипови за да се убедат функционери да награда затвор договори за нивните бизниси.Претходно овој месец, Мајкл Лебланк Sr., Мајкл Лебланк Jr., Tawasky Л. Ventroy, и Jacque Б. Џексон влезе предлози за промена на нивните правни основи во Јужната Област на Мисисипи.НИ Окружниот Судија Хенри Wingate постави расправа за Октомври. 2 во Џексон да се разгледа барањата.Минатиот септември, на четири мажи, сите hailing од Луизијана, беа обвинети за тие трошоци conspired да извршат измама против федералната влада и се понудил мито во врска со програмите за примање на федералните фондови.Според обвинителниот акт, на четири мажи биле вклучени во две компании, Браќа Commissary Услуги ДОО и Американски Телефон Системи.Тие се обидуваа договори со Мисисипи Одделение на Корекции, вклучувајќи го и Кемпер Каунти Регионални воспитно-Поправна Установа, од 2012 до 2015 година шансите за победа во казино.
Во прилог на мито, јавни обвинители, тврделе тие, исто така, понуди мито на државата корекции комесар.Во обвинението се вели дека LeBlancs ќе го користи Ventroy и Џексон, и од нив се Афро-Американски, да се сретне со малцинските претставници и државните лидери да имаат влијание врз нив.Во еден пример, јавни обвинители, рече Лебланк Jr шансите за победа во slots казино. обезбедени $2,000 во казино чипови од Златна Грутка Хотел и Казино во Biloxi.Тој поднесе четири $500 чипови за да Џексон, кој за возврат му ги даде на Кемпер Каунти Шериф Џејмс Мур во Златна Грутка машки тоалет како да се победи слотови онлајн. (А) локацијата специјално избрани за испорака на пари, бидејќи во внатрешноста на бањата е што не се опфатени со казино надзор камери," во обвинението се наведува.Непознат за обвинети, Мур доброволно се потпомогнати од федералните агенти и јавни обвинители и работи тајна.Како таков, тој никогаш не бил под истрага како да се победи stinkin богата слот машина. "Додека јавни корупцијата продолжува да биде проблем во нашата држава, јас може да ви ветувам дека американската адвокатска Канцеларија ќе биде тука за да се искорени надвор, ги гони тоа, и да се обезбеди дека правдата е направено.Сакам лично да се заблагодарам на Кемпер Каунти Шериф Џејмс Мур за доаѓање напред и да работи со нас за да се фати оние кои ќе ги прекршат нашите корупцијата закони", изјави американскиот Адвокат Мајк Hurst по обвиненијата беа преданието минатата година.Мажите, исто така, се обвинети за поткуп Кристофер Epps, тогаш-корекции комесарот, со $2,000 во готово, во октомври 2014 година, и ветува дополнителни enticements.Според НАС правобранителство, Epps беше осуден на земање на речиси $1,5 милиони, во мито од изведувачи.По призна вината за спречување на перење пари и поднесување на лажни даночна пријава во 2015 година, тој беше осуден на 19 години и седум месеци во затвор во Мај 2017 како да се победи мали удели покер турнири. Секој од четворицата обвинети во поткуп случај лицето две обвиненија секој.Тие се соочуваат до 15 години во затвор, парични казни до 250.000 $за секој, и надзор порака до три години.Сите четири мажи во моментов се надвор од кауција до Октомври.

2 претрес..