тројно штрајк слотови бесплатно онлајн

Многу луѓе се запознаени со ликот на шах hustlers преземање на сите дојденци во Њујорк паркови.Но, тоа е многу потешко да се замисли дека некој може да преживее само на приходи направени од играње табла игра против некој подготвен да се стави долу неколку долари и да почне туркање пиони.Но, тоа е токму приказната на Ambakisye Osayaba.Според една приказна се кандидира од страна на New York Post, Osayaba откако одржа работа чистење до Централ Парк.Но, тој се откажете дека свирка шест години пред да се земат шах како полно работно време професија, и тој сега се прави колку што е $400 ден да ја играте играта Унија во Градски Парк.
Lombardy починал порано овој месец на сомневање за срцев удар тројно штрајк слотови бесплатно онлајн. "Луѓето се оди преку сите кои сакаат да научат," Osayaba кажано Пост. "Кога јас прв пат излезе, знаев правилата, но ништо не за стратегија", рече Виктор Raso, кој вели дека тој бил земајќи лекции од Osayaba пет дена неделно, во текот на изминатите две години тројно дива цреша слот машина. "Јас се заглавени со Т тројно со стап симболи слот машина. Osayaba вели дека неговиот највисок профил жртва беше Марија Де Роса, девојка на Американскиот велемајстор Hikaru Nakamura и силен играч во сопствената право.Натпреварот се одржа додека 2016 Светот Шах Првенство беше се одржа во Јужна Улица морско пристаниште, и Osayaba дава заслуга на неговиот ментор за победа. "Им велам, 'Земете седиштето' и пред тие да знаат тоа, тие си доаѓаат назад секој ден.Во денешно време, Osayaba вели дека тој е речиси целосно резервирани со шах фанови кои сакаат да се земе часови од него.Сепак, тој не се земе резервации.Ако сакате да се добие термин, ќе мора да седнат на одборот карши него откако седиште се отвора.Според неговите клиенти, тоа е вреди да се чека за можност табела де покер avec кочии. Ц., или "учи шах." Тој нуди неколку опции за оние кои го посетат: 3 $игра само за забава, $5 се обложи на натпреварот, или 30-минутна лекција за $20.