тројно со стап симболи слот машина

Вештачка интелигенција и машинско учење апликации софтвер провајдер BrainChip Стопанства Ограничен има распоредени својата Игра Исходот решение на гигант Mohegan Сонцето, откако минатиот месец мастило договор со оператор на Mohegan Племенски Игри Орган.Сиднеј-листата BrainChip Стопанства Ограничен објасни дека неговата Игра Исходот иновации, која користи својата сопствена Spiking Неврон Адаптивни Процесор технологија, ќе им овозможи на Mohegan Племенски Игри Орган за поефикасно следење игри со карти и беше инсталиран во текот на Конектикат казино гејминг подот во партнерство со SN Технологии тројно со стап симболи слот машина.

"[Нашата] Spiking Неврон Адаптивни Процесор технологија може брзо да учат, да се препознае и да ги следи сложени објекти во реално време од повеќе извори, како што се видео камера гасови," читај изјавата од BrainChip Holdings Limited, која има седиште во Западниот Перт, Австралија, заедно со седиште во Калифорнија град на Aliso Viejo табела де покер avec кочии. BrainChip Стопанства Ограничен изјави дека неговата Spiking Неврон Адаптивни Процесор технологија може да се обезбеди на корисниците со "значајна предност во широк спектар на апликации" и се користи во реално време самостојно учење да се провери исходот на секоја игра табела де покер bellini аризона. "Решение признава картички и правила на играта да се обезбеди казино оператори во реално време analytics, а со тоа се подобрува казино operator' s visibility (видливост на грешки и oversights кои се честа појава во гејминг индустријата," читај изјавата од BrainChip Стопанства Ограничен.Според рана-декември извештај од Австралиската Финансиски Преглед весник, BrainChip Holdings Limited е Spiking Неврон Адаптивни Процесор технологија се базира на способноста за препознавање на визуелни модели и на самото место аномалии или проблеми.

"Ние претходно се покажа успех во Лас Вегас на еден од најголемите игри оператори во светот и сега имаат значајни односи со еден од најголемите независни игри оператори во Северна Америка", рече Луис DiNardo, Претседател и Главен Извршен Директор за BrainChip Стопанства Ограничен. "Гејминг индустријата ни обезбедува [со] голем и целна богата средина за решение кое сега е и докажано." Австралиската Финансиски Преглед опишани Spiking Неврон Адаптивни Процесор технологија како самостојно учење на ист начин како и во човечкиот мозок и објасни дека Петар Ван Дер Направени, Главен Службеник за Технологија BrainChip Holdings Limited, имаше поминато повеќе од една деценија во испитувањето како разузнавачките и работат надвор како да се синтетизира во овој објект дигитално табела де покер или казино на vendre. "Овој уред всушност, учи самостојно, која понекогаш може да биде малку страшно," DiNardo изјави за весникот табела де покер avec плато. "Она што го имаме е чип кој може да ги научат и тоа е она што ние го нарекуваме пластичност, што е тоа што го задржува стекнатото знаење од претходно настан, и кога тој настан се повторува тоа е веќе како бебе, кој е за учење да се зборува." Австралиската Финансиски Преглед исто така се изјасниле дека Spiking Неврон Адаптивни Процесор технологија од BrainChip Стопанства Ограничена може да се искористи во иднина во областа на граѓанското надзор да го запре кривични дела, додека неговата употреба во индустриски визуелни инспекции може да се спаси производители време и пари точка казино во кингстон wa. "Ние може да се препознае ако постои поединец loitering околу некаде тие не треба да бидат, ако тие се приближува авион или ако тие ја напушти парче багаж или ранец без надзор," DiNardo изјави за весникот. "До сега, сето тоа видео е добар за се по нешто страшно се случува, тие го имаш некои снимки да се обиде и да се вратам и да дознаам што се случило.Нашата цел е да се обиде и да се обезбеди дека превентивна сигнализација, така што за безбедност може да скокаат врз неа и да се спречи лоши работи што се случуваат.".