е акции на пазарот

Harrah ' s извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman има направено не е тајна, колку тој covets онлајн коцкање присуство за неговата компанија и тој е подготвен да ја стави неговата компанија е лобирање на буџетот каде што устата е.И големите spender чува на трошењето, има само додава на Главниот Советник на фирмата на неговата листа на деловниот pitbulls humping на нозе на федерални законодавци.Пета, момче!Сега дека Невада Сен е акции на пазарот. Хари Рид има излезе во корист на легализација на онлајн покер, некои од државата казино execs се вели тој, не треба да oughta се рече дека исто како и коцкање. "Ако сакате Невада за да преживее, што не се отвори таа врата .. казино терени за голф во ново мексико. дури не ја отворите една педа," вели една земја-базирани Luddite, тој, извршување.Јасно, овие момци не мезе идејата на натпреварот, но не прават грешка, конкуренцијата е доаѓање.Тоа е потсетува на ситуацијата половина век, кога railroads ужива во близина на монополистички контрола во текот на движење на луѓе и стоки преку континентална Америка, и на тој начин биле меѓу нацијата најмоќните компании.Кога авионски дојдоа заедно, повеќето железничката execs пренесува до шанса да се добие во воздух за патување е приземјето, делумно поради тоа што тие направиле грешка на гледаат себеси како во железничката бизнис, отколку во транспортот бизнис.Па.. казино терени за голф во индијана.
кога беше последниот пат кога вие или некој друг ќе знае допатува од Њујорк до L казино терени за голф во луизијана. A.by железнички?Како Калвин Ayre изјави, конвергенција ќе биде клучен фактор во одредувањето на победниците од губитници во гејминг индустријата trampas en el покер на интернет. Bodog Европа се препознава овој, кој е дел од причина тие добија бебе чекор во офлајн игри овој викенд во Craven Куќа.Некои од Невада е голема земја-врз основа казино компании исто така ја признаваат оваа, која е причината зошто Harrah ' s и MGM Одморалишта се зграда на планови за непредвидени настани за да се направи се движат онлајн, треба да правните подвижен мост некогаш се намали.Можеби помали казина имаат причина да бидат загрижени бидејќи на една друга теорија во која Калвин верува силно, имено, дека иднината им припаѓа на компании со силни брендови.И ако вие не се стави во обид да се изгради вашиот бренд, вие само треба себе си да се обвинуваме..