казино сан диего 18 години

Благодарение на 47 играчи кои се појавија на Bellagio во Лас Вегас за Ден 2 на WPT Пет Дијамант Светот Покер Класичен, во комбинација областа на 438 играчи значи 100 играчи сега ќе удел во $4.248 м наградата басен.Така е и со само 137 играчи преживување на ден игра, ние сме речиси завршена одвојување на играчи од playas.Севкупниот победник ќе џеб $870k.Антонио Esfaniari е чип лидер (485k) наслов во Ден 3, проследено со Даниел Fuhs (397k) и Faraz Јака (364k).Големите имиња во првите 10 вклучуваат Ванеса Rousso, Sorel Mizzi, Фил Ivey и на самиот човек, Дојл Brunson.Вчера чип лидер Рајан Д'Angelo не преживее 2 Ден, ниту, пак, Џош Arieh, Фил Hellmuth, Крис Фергусон, Шон Deeb, последните NAPT Лос Анџелес шампион Џо Tehan и минатата година Пет Дијамант шампион Даниел Alaei.Во неделата се игра добива во тек на пладне PST.Во текот на UKIPT Галвеј, конечната табела е веќе поставен.Потполност име Никола Abou Ризик, Канадски екс-туп кои сега повици Даблин дома, шефовите во Ден 3 со големите чип олово (1.32 м).Ризик веќе има еден UKIPT скалпот на неговата ложа пол, имајќи го симнат на Единбург настан оваа август.Остатокот од конечна табела (со чип точки) гласи како што следува: Eoin Olin (857k); Maurice Silke (780k); Vytenis Navickas (542k); Дан Rankin (514k); Trish Mallin (437k); Татнежот Aspaas (391k); Јохан Мејер (252k); Aonghus Фарел (114k).Во Канада, на Британска Колумбија Покер Првенство дру 548 играчи на Реката Рок Казино минатата недела, создавање на наградниот фонд од $1.345 метри.Прво место и $300k отиде да Ерик Место, додека локалните момче и ноември Niner Мет Џарвис може само да управуваат со 27 место Конечно, следење на приказната што ти донесе во август на Самуил Канада Jr., осудениот felon кој му беше наредено да плати $7,500/месец restitution на жртвите на хартии од вредност измама, тој би swindled надвор од $444k.Во судот, Канада, тврди дека за да биде нешто на покер про, и со хартии од вредност измама повеќе не е прифатливо кариера, покер да се појави на само сериозни приходи-генерирање опција на располагање.Од таа причина, Судија Рос Санчез се согласи да им овозможи на Канада шанса да патуваат надвор од Ново Мексико границите во потрага на големите покер садови.Но, имаше фати – ако Канада успеа да направи две плаќања во шест месеци по неговото казнување, тој ќе биде испратен во затвор до 12 години.Флеш напред неколку месеци, а Судијата Санчез повикани и Канада за извештајот за напредокот, само за да дознаете дека наводно покер про имаше само ја освои $1,461 од август.Се чини измама е нешто Канада се наоѓа тешко да се откажат.Кога следниот, ние го види, тој најверојатно ќе се се обидува да се повлече на Том Sawyer на неговите колеги затвореници, но наместо на трикови нив во whitewashing ограда за него, тој ќе се обидува да ги убеди нив, како многу забавно е да се биде банда-силувани ноќните страна домаќин на испотени Aryan Нација скинхедси, и како тие треба да се обидат некаде.Како вечерва.Знаете, наместо него морале да го издржи тоа.Повторно.Да, среќно со тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино сан диего 18 години.