ќе Waitrose додадете повеќе божиќ испорака слотови

Макао, вторник, 18 јуни, 2019 – Азија Пионер Забава Holdings Limited ("МАЈМУН" или "Компанијата", со нејзините подружници колективно се нарекуваат како "Група"; Акции Код: 8400.Хонг конг) е задоволство да го објави својот платени лето програма за студентска пракса заеднички со Универзитетот на Макао, започна неодамна од јуни до август.Ова е втора година по ред на МАЈМУН да се започне програма за студентска пракса.Во Пракса, оваа година е редовен студент студираат во Меѓународни Integrated Resort Management, е специјализиран во Игри на Управување на Универзитетот на Макао.Работното време ќе биде 480 часа во текот на програмата.Во овој период, студентот ќе биде ставен во различни сектори, вклучувајќи Продажба и Маркетинг Одделот, Администрација и Одделот за Човечки Ресурси , Технички Оддел, итн.Студентите кои ќе ја завршат програмата со извонредни резултати ќе имаат приоритет доби шанса да стане МАЈМУН вработени со цело работно време.Програмата е наменета за студентите од околните институции за високо образование кои се заинтересирани во гејминг индустријата, особено на електронски игри на среќа опрема (EGEs) област.Повратни информации од практикантска програма за студенти и училишта минатата година беше охрабрувачки.Да го продолжат успехот, 2019 лето програма за студентска пракса како дел од напорите да се негува и поддршка на младите.Тоа обезбедува обука на тимската работа, социјалните вештини како и работните вештини на младите луѓе да ги прошират своите перспективи, помагајќи им да се движите подобра иднина ќе waitrose додадете повеќе божиќ испорака слотови. "Тоа е чест за поддршка на оваа значајна програма повторно.МАЈМУН има се инвестираат средства во текот на годините да одгледуваме млади луѓе, вклучувајќи го и нашиот помлад кадар бидејќи чувство на остварување и себе-вреднување на помладата генерација може да донесе позитивни промени.Ние сме горди да се приклучат на рацете со Универзитетот на Макао и споделување на нашето искуство за EGEs и индустријата за игри.Се очекува дека учениците ќе се вратат за да се биде вработен по завршување на студиите ќе waitrose се ослободи повеќе божиќ испорака слотови. " рече Г-дин Херман Нг, Главен Извршен Директор и Извршен Директор на МАЈМУН.За Универзитетот на Макао Универзитетот Во Макао (UM) е основан во 1981 година ние ќе добиете повеќе прилагодено дизајн слотови.
Неговиот претходник беше приватен Универзитет на Југоисточна Азија.Преку 38 години на развој, А сега е не само најдобрите универзитетот, но, исто така, само јавните сеопфатен универзитет, во Макао.Во текот на годините, универзитетот има произведено многу најдобро дипломирани студенти за општеството.За Азија Пионер Забава Стопанства Ограничен Азија Пионер Забава Limited ("МАЈМУН") е една од водечките електронски игри опрема снабдувачот во Макао.Тоа што е наведена на Раст на Претпријатието на Пазарот на Хонг Конг Берза, Акциите Код: 8400.Хонг конг.МАЈМУН е основана во 2006 година, во Макао и е одобрен гејминг машина агент лиценцирана од страна на Игри Инспекција и Координација Бирото за Макао (DICJ).МАЈМУН е глобален дистрибутер, презентирање на игри производители од Словенија, САД, Кина и Австралија.За повеќе информации, ве молиме посетете ја https://www.apemacau.com/ можете да го победи на слот машини. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre можете да го победи на рулет машини.